Mathieu Van der Poel

Świeżo upieczony mistrz Holandii znalazł się w reprezentacji swojego kraju na mistrzostwa Europy.

Data mistrzostw Europy w Glasgow zbiega się z Tour de Pologne i Binck Bank Tour. Niektóre drużyny World Tour nie bardzo chcą puszczać swoich najlepszych kolarzy do Wielkiej Brytanii i tym samym nie zobaczymy niektórych gwiazd na czempionacie. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że właśnie reprezentacja Holandii całkowicie odpuści imprezę, ale na szczęście trenerzy postanowili inaczej.

Kibice będą mogli podziwiać jazdę Mathieu van der Poela, który niedawno w świetnym stylu wywalczył koszulkę mistrza Holandii. Ten wielce utalentowany kolarz bardzo rzadko pokazuje się na szosie, ale jeśli już startuje, to można zawsze liczyć na dobry wynik w jego wykonaniu. W tym roku dodatkowo wygrał Ronde van Limburg i klasyfikację generalną Boucles de la Mayenne.

W jeździe indywidualnej na czas Holandię będą reprezentować Dylan van Baarle (Sky) i Jos van Emden (LottoNL-Jumbo). Natomiast w wyścigu ze startu wspólnego wystąpią: Dylan van Baarle (Sky), Moreno Hofland (Lotto Soudal), Koen de Kort (Trek – Segafredo), Sebastian Langeveld (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Maurits Lammertink (Katusha – Alpecin), Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), Oscar Riesebeek i Pieter Weening (obaj Roompot – Nederlandse Loterij).