Ster ZLM

Drużyny Sunweb i LottoNL – Jumbo nie chcą puścić swoich holenderskich kolarzy na mistrzostwa Europy.

Kilka dni temu pisaliśmy, że trener belgijskiej reprezentacji nie będzie mógł skorzystać z zawodników BMC Racing Team podczas mistrzostw Europy w Glasgow. Okazuje się, że podobne problemy spotkały teraz Holendrów.

Głównym problemem trzeciej edycji mistrzostw Europy jest bliskość z wyścigiem World Tour – BinckBank Tour, który rozpoczyna się dzień po rywalizacji ze startu wspólnego w Glasgow. Trener reprezentacji Holandii Thorwald Veneberg przekazał mediom, że nie będzie mógł skorzystać z niektórych kolarzy:

Chciałem mieć kolarzy, którzy powalczą o medal, ale nie będzie to takie proste. LottoNL – Jumbo poinformowało mnie, że występ Dylana Groenewegena jest niemożliwy, ale mogę powołać do składu Josa van Emdena czy Stefa Clementa.

Rozmawiam z takimi zawodnikami jak Niki Terpstra, Sebastian Langeveld i Boy van Poppel. Jednak jeśli za kilka tygodni okaże się, że nasz reprezentacja nie będzie kompletna to będziemy zmuszeni całkowicie odpuścić rywalizację w kategorii mężczyzn.

Na szczęście dla kibiców w Holandii takich problemów nie ma w kobiecej reprezentacji. Gotowe do walki są Marianne Vos, Anna van der Breggen i Chantal Blaak. Jedynie Annemiek van Vleuten nie wystąpi w Glasgow, ponieważ ma w tym czasie zaplanowany trening wysokościowy przed Giro d’Italia Internazionale Femminile.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments