OVO Energy Women's Tour

Kolejny etap zakończył się sprintem z peletonu, a najszybsza była Lotta Lepisto (Cervelo-Bigla). Cały wyścig padł łupem Coryn Rivery (Sunweb).

Finałowy odcinek brytyjskiej etapówki ponownie był niemal całkowicie płaski i faworyzował sprinterki. Walki o etapowy triumf z dużej grupy nie powinny zakłócić nawet dwie górskie premie umiejscowione w pierwszej części rywalizacji.

Już od początku etapu mogliśmy oglądać sporo akcji zaczepnych. Jako pierwsza wyrwała się Maaike Boogaard (BTC City Ljubljana), która przez pierwsze 20 kilometrów jechała samotnie z przewagą kilkunastu sekund. Dopiero po kolejnych kilkunastu minutach wykrystalizowała się czteroosobowa ucieczk: Susanne Anderson (Team Hitec Products-BIRK Sport), Natalie Grinczer (WNT-ROTOR), Emilie Moberg (Team Virtu Cycling) oraz Marta Tagliaferro (Cylance Pro Cycling).

Gdy ich przewaga osiągnęła blisko 2 minuty wydawało się, że ta akcja ma szanse przejechać większą część etapu, ale tuż przed pierwszą górską premią peleton podkręcił tempo i bardzo szybko po ucieczce nie było już śladu. Mocna jazda głównej grupy doprowadziła do tego, że wiele zawodniczek zaczęło mieć problemy z utrzymaniem się z najmocniejszymi i zaraz po drugiej premii peleton liczył około 20 osób.

Ostatecznie na płaskich odcinkach grupki połączyły się, a to sprzyjało liderce wyścigu. Coryn Rivera (Sunweb) skorzystała z okazji i zgarnęła bonifikatę na lotnym finiszu i tym samym powiększyła przewagę nad Marianne Vos (WaowDeals). Inne ekipy szukały swoich szans w odjeździe, ale tempo w peletonie było na tyle mocne, że żadna z zawodniczek nie była w stanie odjechać z grupy.

W jednej z akcji znalazła się Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), ale grupa z Polką w składzie zyskała maksymalnie 15 sekund przewagi. 6 kilometrów przed metą jednak znów peleton jechał w całości i o zwycięstwie zadecydował sprint z dużej grupy. Najszybsza ostatniego dnia okazała się Lotta Lepisto (Cervelo-Bigla), która pokonała na kresce Giorgię Bronzini (Wiggle-Honda). Cały wyścig wygrała Coryn Rivera.

Wyniki ostatniego etapu:

1  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling 3:03:55
2  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
3  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling ,,
4  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini ,,
5  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
6  WILD Kirsten Wiggle High5 ,,
7  ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
8  RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
9  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
10  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
11  BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
12  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
13  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
14  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
15  BUURMAN Eva Trek – Drops ,,
16  HEINE Vita Hitec Products ,,
17  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling ,,
18  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
19  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
20  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
21  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling ,,
22  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
23  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
24  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
25  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
26  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
27  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
28  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
29  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
30  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
31  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
32  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
33  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing ,,
34  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
35  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
36  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
37  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
38  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
39  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
40  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
41  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
42  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
43  MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
44  KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
45  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops ,,
46  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
47  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling ,,
48  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
49  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
50  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott ,,
51  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
52  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
53  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
54  PINTAR Urša BTC City Ljubljana 0:33
55  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 0:48
56  EVANS Neah Storey Racing 0:00
57  CRUMPTON Bethany Storey Racing 2:11
58  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling 3:11
59  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling 4:08
60  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 5:51
61  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 8:06
62  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 8:41
63  CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
64  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
65  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
66  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
67  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
68  FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
69  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
70  HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
71  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women ,,
72  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
73  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
74  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
75  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
76  MASON Chanel Storey Racing ,,
77  ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
78  EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
79  KESSLER Nina Hitec Products ,,
80  LOWTHER Melissa Storey Racing ,,
81  BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
82  DURRELL Rebecca Storey Racing ,,
DNF  GUTIÉRREZ Sheyla Cylance Pro Cycling -3:03:55
DNF  D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott ,,
DNF  SOEK Julia Team Sunweb ,,
DNF  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
DNF  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott ,,
DNF  PAWLOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
DNF  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
DNS  SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
DNS  BECKER Charlotte Hitec Products ,,

Klasyfikacja końcowa:

1  RIVERA Coryn Team Sunweb 17:52:36
2  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling 0:11
3  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling 0:25
4  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 0:27
5  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 0:28
6  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 0:32
7  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 0:33
8  BUURMAN Eva Trek – Drops 0:34
9  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
10  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
11  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
12  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
13  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
14  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
15  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 0:37
16  ROY Sarah Mitchelton-Scott 0:39
17  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling 0:48
18  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:49
19  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
20  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing 0:50
21  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 0:51
22  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
23  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
24  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
25  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team 0:57
26  BRAND Lucinda Team Sunweb 1:07
27  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
28  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
29  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
30  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 1:12
31  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling 1:14
32  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
33  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott 1:17
34  MACKAIJ Floortje Team Sunweb 1:29
35  KIRCHMANN Leah Team Sunweb 1:35
36  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 1:50
37  HEINE Vita Hitec Products 1:51
38  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 2:10
39  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 4:51
40  EVANS Neah Storey Racing 5:07
41  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops 5:14
42  PINTAR Urša BTC City Ljubljana 5:24
43  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
44  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 5:45
45  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing 5:54
46  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
47  WILD Kirsten Wiggle High5 6:34
48  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing 7:31
49  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 7:47
50  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 8:40
51  CRUMPTON Bethany Storey Racing 8:58
52  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling 9:14
53  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 9:36
54  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 10:08
55  ANDERSEN Susanne Hitec Products 10:16
56  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 10:23
57  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
58  HOSKING Chloe Alé Cipollini 10:34
59  BARNES Alice Canyon SRAM Racing 11:06
60  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women 14:32
61  LOWTHER Melissa Storey Racing 14:35
62  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling 15:03
63  MASON Chanel Storey Racing 15:19
64  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling 18:14
65  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling 18:32
66  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
67  POLLICINI Silvia Valcar PBM 19:20
68  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM 19:35
69  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling 19:42
70  CONSONNI Chiara Valcar PBM 19:44
71  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
72  KESSLER Nina Hitec Products ,,
73  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott 19:46
74  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women 20:06
75  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 24:23
76  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling 25:04
77  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women 27:13
78  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 27:51
79  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
80  FRAPPORTI Simona Hitec Products 28:34
81  EDMONDSON Annette Wiggle High5 29:00
82  DURRELL Rebecca Storey Racing 30:54