Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) był najszybszy na trasie XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego GP Doliny Baryczy w Żmigrodzie.

W tym roku tradycyjne GP Doliny Baryczy rozgrywane będzie w dwóch lokalizacjach. W sobotę kolarze będą się ścigać na rundach wokół Żmigrodu, a w niedzielę w okolicach Milicza. Dzisiejsze zmagania liczyły łącznie 162 kilometry na dziewięciu pętlach.

Po kilku nieudanych atakach utworzył się odjazd w składzie: Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx 7R), Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), Eryk Latoń (Team Hurom), Aleksandr Komin (Rosja), Martin Bauer (Schnellestelle) i Artur Detko (Domin Sport).

Peleton zdawał się kontrolować sytuację, ale harcownicy nie zamierzali łatwo oddawać skóry. Na 25 kilometrów przed metą na czele byli już tylko Owsian, Rutkiewicz i Komar, którzy postanowili między sobą rozegrać walkę o triumf.

Na ostatnią rundę (niespełna 18 km) trójka wjechała z przewagą dwóch minut nad kolejną grupą. Peleton nie zdołał już ich doścignąć, a o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Pecha miał „Rutek”, który przez defekt na ostatnim kilometrze nie liczył się w końcowej rozgrywce.

Na kresce w Żmigrodzie szybszy okazał się Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi był Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), a trzeci Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx 7R).

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments