Tour de Suisse

Świetnie po niedawnej kontuzji spisuje się w Szwajcarii Wilco Kelderman (Sunweb), który przygotowuje się do Tour de France.

W połowie marca Kelderman bardzo ładnie jechał w Tirreno – Adriatico, ale na etapie do Filottrano złamał obojczyk i trzy miesiące Holender nie pokazywał się na szosie. Jednak teraz w Tour de Suisse plasuje się na drugim miejscu w generalce i raczej nie powiedział ostatniego słowa:

Na etapie czułem się bardzo dobrze i jestem zadowolony z czwartego miejsca. Doskonale pomogli mi koledzy z zespołu, którzy doprowadzili mnie do finałowej wspinaczki. Po długim okresie treningów czuję, że moja dyspozycja jest coraz lepsza.

Dla kolarza Sunweb Szwajcaria to kolejny punkt przygotowań do trzeciego startu w Tour de France. Odczuwa on jeszcze skutki kontuzji, ale jest dobrej myśli przed następnymi etapami:

Kiedy jest zimno i pada deszcz to odczuwam mrowienie w ramieniu. Jednak jest poprawa i zauważam, że moja forma idzie w górę. Na Tour de France będę pomagał przed wszystkim Dumoulinowi i Matthewsowi. Jeśli nadarzy się okazja to będę chciał powalczyć o etapowe zwycięstwo. Taka rola jak najbardziej mi odpowiada.

Wilco będzie natomiast liderem Sunweb na hiszpańską Vueltę, którą ukończył w poprzednim sezonie na czwartym miejscu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments