fot. UAE Team Emirates

Diego Ulissi (UAE Team Emirates), dzięki długiemu i skutecznemu finiszowi pod górę, wygrał piąty etap wyścigu Tour de Suisse. Koszulka lidera zostaje w drużynie BMC, ale w czwartek założy ją Richie Porte (BMC). 

Na zakończenie piątego etapu wyścigu Tour de Suisse na kolarzy czekał pierwszy w tegorocznej edycji finisz na podjeździe – Leukerbad (I kat.). Największa trudność tliła się jednak nieco wcześniej, bo na 120. kilometrze znajdował się szczyt podjazdu kategorii HC – Montana. W sumie do pokonania było 155 kilometrów z Gstaad do Leukerbad.

 

Po przejechaniu pierwszych 60 kilometrów wciąż trwała walka o to, kto znajdzie się w ucieczce. Jako pierwsi odjechali Daniel Oss (BORA-hansgrohe), Silvan Dillier (AG2R) i Jasper Stuyven (Trek-Segafredo). Następnie dołączyli do nich Willie Smit (Katusha-Alpecin), Larry Warbasse (Aqua Blue Sport) oraz Romain Sicard (Direct Energie), zatem ostatecznie odjazd dnia liczył sześciu zawodników.

Jako pierwszy na Montanę wjechał mistrz Stanów Zjednoczonych – Larry Warbasse, który zaatakował u podnóża tego podjazdu. Kilkadziesiąt sekund za nim “wisiał” Willie Smit, a następnie jechała ucieczka, której skład powiększył się o Omara Fraile (Astana) i Victora de la Parte (Movistar).

Na finałowym podjeździe z mocno zredukowanego peletonu zaatakował Lilian Calmejane, który dogonił Warbasse`a 13,5 kilometra przed metą. Długo uciekający Amerykanin, a wcześniej walczący przez 14 kilometrów o znalezienie się w czołówce, nie zdołał utrzymać tempa Francuza i 11 kilometrów przed metą wrócił do peletonu.

Jednak także i Calmejane nie zdołał uciec grupie lidera prowadzonej przez jego kolegów, w tym mocno pracującego podczas wspinaczki mistrza olimpijskiego Grega Van Avermaeta. Kolarz Direct Energie został doścignięty 7 kilometrów przed metą.

Z peletonu natychmiast kontratakowali François Bidard (AG2R) i Hugh Carthy (EF Education First-Drapac). Po chwili dołączył do nich Mikel Landa, który bez dwóch zdań był najsilniejszy ze wszystkich atakujących na piątym etapie. Mimo to Bask nie wyrobił sobie większej przewagi niż kilkanaście sekund i musiał poddać się 200 metrów przed metą.

O zwycięstwie zdecydował finisz górali, na którym najlepszy okazał się Diego Ulissi (UAE Team Emirates). Śmiało można powiedzieć, że tempa swoich kolegów nie wytrzymał dotychczasowy lider wyścigu Stefan Küng, który żółtą koszulkę lidera oddał koledze z drużyny Richiemu Porte`owi.

Podczas etapu, z powodu bólu pleców, wycofał się Bram Tankink z drużyny LottoNL-Jumbo.

Wyniki piątego etapu: 

1 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 3:37:31
2 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:00
3 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:00
4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
5 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
6 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
8 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
10 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
12 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
14 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
15 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:07
17 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:07
18 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
19 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:14
20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:14
21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:14
22 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:00:47
23 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:20
24 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:01:24
25 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:24
26 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:24
27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:24
28 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:24
29 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:01:24
30 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:33
31 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:33
32 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:33
33 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:33
34 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:33
35 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:39
36 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:02:02
37 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:03:20
38 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:03:23
39 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:04:01
40 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:04:29
41 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:04:29
42 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:20
43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:06:20
44 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:06:20
45 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:06:20
46 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:06:20
47 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:06:20
48 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:06:20
49 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:20
50 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:06:20
51 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:06:20
52 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:08:24
53 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:08:35
54 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:08:35
55 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:09:28
56 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:10:11
57 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:13:37
58 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:13:37
59 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:14:48
60 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:14:48
61 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:14:48
62 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:14:48
63 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:14:48
64 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:14:48
65 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:14:48
66 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:14:48
67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:14:48
68 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:14:48
69 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:14:48
70 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:15:30
71 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:18:36
72 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:18:36
73 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:18:36
74 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:18:36
75 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:18:36
76 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:18:36
77 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:18:36
78 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:18:36
79 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:18:36
80 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:18:42
81 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:19:27
82 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:19:27
83 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:19:27
84 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:19:27
85 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:19:27
86 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:19:27
87 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:19:27
88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:21:21
89 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:23:07
90 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:19
91 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:24:19
92 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
93 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:24:19
94 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:24:19
95 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:24:19
96 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:19
97 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:24:19
98 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:24:19
99 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:24:19
100 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:24:19
101 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:24:19
102 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:24:19
103 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:24:19
104 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:24:19
105 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:24:19
106 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:24:19
107 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:24:19
108 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:24:19
109 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:24:19
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:24:19
111 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
112 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:24:19
113 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:24:19
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:24:19
115 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:24:19
116 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:24:19
117 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:24:19
118 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:24:19
119 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:24:19
120 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:24:19
121 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:24:19
122 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:19
123 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
124 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
125 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:24:19
126 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:24:19
127 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:19
128 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:24:19
129 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:24:19
130 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:24:19
131 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:24:19
132 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:24:19
133 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:24:19
134 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:19
135 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
136 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:24:19
137 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:24:19
138 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:24:19
139 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:24:19
140 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:19
141 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:19
142 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:24:19
143 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:24:19
144 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:24:19
DNF William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNS Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po piątym etapie: 

1 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 17:03:53
2 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:20
3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:20
4 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:21
5 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:29
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:33
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:36
8 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:40
9 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
10 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:47
11 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:47
12 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:52
13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:53
14 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:58
15 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:58
16 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:07
17 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:09
18 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:17
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:18
20 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:01:23
21 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:24
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:32
23 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:01:33
24 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:02:00
25 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:17
26 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:27
27 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:02:31
28 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:40
29 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:02:43
30 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
31 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:03:20
32 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:55
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:04:25
34 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:29
35 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:39
36 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:04:53
37 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:05:44
38 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:16
39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:06:20
40 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:06:47
41 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:06:47
42 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:07:09
43 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:07:21
44 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:07:22
45 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:08:49
46 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:10:04
47 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:12:06
48 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:12:11
49 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:43
50 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:12:58
51 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:14:17
52 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:14:18
53 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:14:43
54 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:15:02
55 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:15:41
56 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:15:43
57 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:17:07
58 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:17:14
59 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:18:55
60 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:19:06
61 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:19:54
62 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:19:55
63 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:20:28
64 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:20:55
65 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:20:56
66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:21:31
67 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:21:57
68 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:22:09
69 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:23:14
70 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:24:03
71 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:24:32
72 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:25:17
73 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:25:24
74 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:27:00
75 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:27:01
76 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:27:08
77 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:27:23
78 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:27:50
79 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:28:03
80 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:28:27
81 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:28:43
82 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:29:13
83 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:29:37
84 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:29:57
85 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:30:03
86 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:30:23
87 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:30:38
88 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:30:47
89 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:30:55
90 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:31:02
91 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:31:09
92 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:31:11
93 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:31:23
94 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:31:37
95 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:31:38
96 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:32:28
97 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:32:36
98 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:32:43
99 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:34:32
100 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:34:35
101 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:34:56
102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:35:16
103 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:35:42
104 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:36:05
105 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:37:00
106 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:37:20
107 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:37:31
108 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:37:41
109 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:37:41
110 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:38:00
111 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:21
112 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:39:33
113 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:39:54
114 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:40:14
115 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:40:54
116 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:41:23
117 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:41:36
118 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:41:52
119 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:42:11
120 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:42:29
121 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:43:15
122 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:43:23
123 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:43:47
124 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:44:02
125 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:44:04
126 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:44:25
127 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:45:26
128 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:45:36
129 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:45:45
130 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:46:49
131 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:47:35
132 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:48:07
133 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:48:33
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:48:35
135 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:48:38
136 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:49:18
137 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:49:19
138 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:49:48
139 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:50:08
140 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:50:55
141 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:51:19
142 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:51:20
143 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:55:21
144 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:56:36