Organizatorzy Ovo Energy Tour of Britain (kategoria 2.HC) zaprezentowali trasę tegorocznej edycji wyścigu. Licząca osiem etapów impreza rozpocznie się 2 września, a nowością będzie wprowadzenie drużynowej jazdy na czas.

Ściganie otworzy liczący 175 kilometrów etap z Pembrey Country Park do Newport. Dzień później na kolarzy czekać będzie podobnej długości odcinek z Cranbrook do Barnstaple. Pierwsze poważne przetasowania w klasyfikacji generalnej nastąpić mogą po etapie trzecim, który kończyć się będzie w Bristolu. Siedem kilometrów przed linią mety do pokonania zawodnicy będą mieć premię górską, a finisz ulokowany został na podjeździe.

Etap czwarty – z Nuneaton do Royal Leamington Spa także zakończy się finiszem na „pod górę”, lecz rywalizacja toczyć się będzie w nieco mniej wymagającym terenie, niż dzień wcześniej. Po nim kolarze zmierzą się z liczącą 14 kilometrów, trudną drużynową czasówką z finiszem na przełęczy Whinlatter (2,9 km, 7%).

Decydujący dla losów wyścigu będzie szósty dzień zmagań. Kolarze wystartują z Barrow-In-Furness, a finiszować będą na pokonywanej już dzień wcześniej przełęczy Whinlatter, po 169 kilometrach ścigania. Faworyci ewentualne straty spróbują jeszcze nadrobić podczas pagórkowatego etapu siódmego, najdłuższego w tegorocznej edycji (223 km). Zmagania zakończy zaś 79-kilometrowy odcinek na ulicach Londynu.

Organizatorzy potwierdzili również, że na starcie wyścigu pojawi się dziesięć ekip World Touru. Będą to: BMC Racing, Lotto Soudal, Movistar, Mitchelton-Scott, Quick-Step Floors, Dimension Data, Katusha-Alpecin, EF Education First – Drapac p/b Cannondale, LottoNL-Jumbo i Team Sky. Ponadto w akcji zaprezentują się także: Aqua Blue Sport, Wanty-Groupe Gobert, Direct Energie i reprezentacja Wielkiej Brytanii. Pozostałe cztery miejsca zostaną przyznane brytyjskim ekipom, które okażą się najlepsze w kończącej się w lipcu wewnętrznej rywalizacji.

fot. materiały organizatora