Foto: UAE Team Emirates

Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) wygrał po finiszu z peletonu szwajcarski klasyk GP du canton d’Argovie.

55. edycja GP du canton d’Argovie liczyła 186 kilometrów i była rozgrywana na rundach wokół Leuggern. Główną trudnością był ośmiokrotnie pokonywany podjazd Schlatt (1000 metrów długości; średnie nachylenie 4,9 %).


 

W ucieczkę dnia zabrało się czterech kolarzy, ale na trudnych rundach ta liczba zredukowała się o jednego zawodnika. Na czele kręcili: Gregory Daniel (Trek – Segafredo), Simon Pellaud (reprezentacja Szwajcarii) i Stefan Bissegger (Akros – Renfer SA). W pewnym momencie mieli oni siedem minut przewagi, ale peleton cały czas kontrolował sytuację.

Już 40 kilometrów przed metą dystans między ucieczką, a dużą grupą zmalał do dwóch minut. Ambicja trójki była spora, ale moc peletonu okazała się większa i wszystko zjechało się na ostatniej rundzie.

O zwycięstwie zgodnie z oczekiwaniami zadecydował finisz z grupy. Najszybszy (ze sporą łatwością) okazał się Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Drugi był Francesco Gavazzi (Androni – Sidermec – Bottecchia), a trzeci Marco Canola (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 04:18:24
2  GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
3  CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 00:01:00
4  DE BIE Sean Vérandas Willems-Crelan ,,
5  DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
6  PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
7  GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
8  PACIONI Luca Wilier Triestina – Selle Italia ,,
9  DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
10  SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
11  VAN POPPEL Boy Trek – Segafredo 00:02:00
12  DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
13  LIENHARD Fabian Switzerland ,,
14  VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 00:03:00
15  VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
16  THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic ,,
17  VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia 00:04:00
18  ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo ,,
19  TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis 00:05:00
20  SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
21  DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
22  COLNAGHI Luca Sangemini – MG.Kvis ,,
23  SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
24  SCHÖNBERGER Sebastian Wilier Triestina – Selle Italia 00:06:00
25  ALBASINI Michael Switzerland ,,
26  OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert ,,
27  SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
28  SLAGTER Tom-Jelte Dimension Data ,,
29  BANZER Gordian Akros – Renfer SA ,,
30  GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis 00:07:00
31  STÜSSI Colin Amore & Vita – Prodir ,,
32  VENDRAME Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
33  VERMOTE Julien Dimension Data 00:08:00
34  POLANC Jan UAE-Team Emirates 00:13:00
35  KUDUS Merhawi Dimension Data 00:14:00
36  LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan ,,
37  SPREAFICO Matteo Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
38  GAUTIER Cyril AG2R La Mondiale 00:16:00
39  BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic 00:17:00
40  DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis ,,
41  VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
42  ITO Masakazu Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 00:18:00
43  FICARA Pierpaolo Amore & Vita – Prodir ,,
44  EG Niklas Trek – Segafredo ,,
45  PELLAUD Simon Switzerland ,,
46  FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic ,,
47  CHEVRIER Clément AG2R La Mondiale ,,
48  LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
49  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
50  DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 00:19:00
51  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
52  ANTON Igor Dimension Data ,,
53  FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 00:21:00
54  THIÈRY Cyrille Switzerland 00:23:00
55  ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
56  GABBURO Davide Amore & Vita – Prodir 00:24:00
57  SWIFT Ben UAE-Team Emirates 00:26:00
58  HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 00:27:00
59  DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 00:31:00
60  SANTAROMITA Ivan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 00:32:00
61  HAAS Nathan Team Katusha – Alpecin 00:35:00
62  TORRES Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia 00:39:00
63  GANNA Filippo UAE-Team Emirates 00:43:00
64  VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise 00:44:00
65  PETERS Nans AG2R La Mondiale 00:48:00
66  BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
67  PEDERSEN Mads Trek – Segafredo 00:55:00
68  FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
69  POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
70  DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 00:56:00
71  GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 01:08:00
72  RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia 01:14:00
73  BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia 01:23:00
74  CONCI Nicola Trek – Segafredo 01:34:00
75  DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
76  PAROZ Justin Akros – Renfer SA 05:52:00
77  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
78  BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo 05:53:00
79  MAIKIN Roman Gazprom-RusVelo ,,
80  KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
81  SCHNEITER Joab Switzerland ,,
82  RYBALKIN Aleksey Gazprom-RusVelo ,,
83  DRAPERI Matteo Sangemini – MG.Kvis ,,
84  BOEV Igor Gazprom-RusVelo ,,
85  ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 05:54:00
86  FRAPPORTI Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
87  MULLER Reto Switzerland ,,
88  DAVIES Scott Dimension Data ,,
89  VAN BREUSSEGEM Elias Vérandas Willems-Crelan ,,
90  LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita – Prodir 15:18:00
91  BOSCH Manuel Team Vorarlberg Santic 15:36:00
92  FREULER Jan-andré Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  PAGE Dylan Switzerland -04:18:24
DNF  DOUGALL Nick Dimension Data ,,
DNF  ROSA Massimo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  MATHIS Marco Team Katusha – Alpecin ,,
DNF  CRAS Steff Team Katusha – Alpecin ,,
DNF  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates ,,
DNF  DEVOLDER Stijn Vérandas Willems-Crelan ,,
DNF  CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
DNF  VIVIANI Attilio Sangemini – MG.Kvis ,,
DNF  HATSUYAMA Sho Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
DNF  MARANGONI Alan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
DNF  GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
DNF  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
DNF  PELUCCHI Matteo BORA – hansgrohe ,,
DNF  BELKOV Maxim Team Katusha – Alpecin ,,
DNF  SPILAK Simon Team Katusha – Alpecin ,,
DNF  ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF  FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
DNF  FROIDEVAUX Robin Akros – Renfer SA ,,
DNF  BISSEGGER Stefan Akros – Renfer SA ,,
DNF  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
DNF  DUFAUX Lois Akros – Renfer SA ,,
DNF  MARINOZZI Alessandro Sangemini – MG.Kvis ,,
DNF  KOLÁŘ Michael BORA – hansgrohe ,,
DNF  JÄGER Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
DNF  DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF  KOBERNYAK Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
DNF  NIKA Iltjan Amore & Vita – Prodir ,,