Tour Down Under / Matthew Agius

Richie Porte, Greg van Avermaet i Tejay van Garderen w składzie BMC Racing Team na szwajcarski wyścig.

Richie Porte do tej pory w swojej karierze nie rywalizował nigdy na trasie Tour de Suisse. Tym razem Tasmańczyk w ten sposób chce się dobrze przygotować do walki podczas Tour de France.

Dyrektor sportowy Fabio Baldato przybliża skład ekipy na nadchodzący wyścig:

Tour de Suisse to dla nas bardzo ważne wydarzenie i wystąpimy tam w silnym składzie. Naszym liderem będzie Richie Porte, dla którego to kolejny krok w przygotowaniach do Tour de France. Pomagać będą mu przede wszystkim kolarze, którzy są teraz w dobrej formie: Tejay van Garderen, Alessandro De Marchi i Simon Gerrans.

Jesteśmy bardzo zmotywowani, aby pokazać się z jak najlepszej strony podczas drużynowej czasówki. Tam liczymy na wydatną pomoc szwajcarskich kolarzy: Michaela Schära i Stefana Künga. Dodatkowo na kończącej zmagania indywidualnej czasówce Küng powinien powalczyć o wysoką lokatę. Nie można zapominać, że jest kilka etapów idealnych dla Grega van Avermaeta.

Występu w Szwajcarii nie może się już doczekać Richie Porte:

Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł po raz pierwszy wystąpić na Tour de Suisse. W tym roku trasa idealnie wpasuje się w przygotowania do Wielkiej Pętli, a drużynowa czasówka pomoże się szybko rozkręcić. Czuję się bardzo dobrze, jestem po serii treningów i liczę na dobry występ, który potwierdzi moją formę z Tour de Romandie.

Skład BMC Racing Team na Tour de Suisse:

Alessandro De Marchi, Simon Gerrans, Stefan Kung, Richie Porte, Michael Schär, Greg Van Avermaet i Tejay van Garderen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments