Fot. Quick-Step Floors

Philippe Gilbert wraca do ścigania po ponad miesięcznej przerwie. Belg będzie częścią Quick – Step Floors na Hammer Limburg.

Pozostający wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie Gilbert już jutro stanie na starcie kolejnego wyścigu z cyklu Hammer Series. Tym razem będzie to Hammer Sportzone Limburg. Mistrz świata z 2012 roku wraca tym samym w tereny, które zna doskonale z tego pamiętnego wyścigu kończącego się w Valkenburgu.

Podczas Hammer Stavanger ekipa Quick – Step Floors zajęła czwarte miejsce i dyrektor sportowy Tom Steels liczy tym razem na lepszy wynik:

Po raz kolejny okazało się, że podczas takiej imprezy trzeba być cały czas czujnym i skoncentrowanym. Niestety stracone punkty w pierwszych dwóch dniach składają się na stratę czasową na ostatnim etapie, którą bardzo ciężko zniwelować. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie wykorzystamy już w trakcie Hammer Limburg.

Oprócz Gilberta mocnymi punktami na Hammer Climb powinni być Enric Mas i Jhonatan Narvaez, a podczas Hammer Sprint dobrze powinien poradzić sobie Alvaro Hodeg.

Skład Quick – Step Floors na Hammer Sportzone Limburg:

Philippe Gilbert, Kasper Asgreen, Alvaro Hodeg, Jhonatan Narvaez, Yves Lampaert, Davide Martinelli i Enric Mas.