fot. Agata Kapusta / naszosie.pl

Szwajcarski producent rowerów i zajmująca się głównie motoryzacją firma będą współpracować, by wprowadzać rozwiązania technologiczne wpływające na odczucia w czasie jazdy na dwóch kółkach.

Red Bull Advanced Technologies to część Red Bull Technology zajmująca się zaawansowaną technologią. Firma należąca do giganta przemysłu napojów energetycznych znana jest ze sportów motorowych, ale tym razem rozpoczyna współpracę z BMC Switzerland, jednym z producentów rowerów „premium”, mającym na koncie m.in. wygrane w mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas, Paryż-Roubaix czy Tour de France.

Kolaboracja ma przynieść efekt w postaci „zintegrowanych technologii elektronicznych” (można się spodziewać stworzenia roweru elektrycznego), które będą poprawiać odczucia na rowerze dla każdego jeżdżącego. Personel Red Bull Advanced Technologies będzie też wspierał BMC Switzerland przy pracach nad kolejnymi, jeszcze lepszymi rowerami.

Istnieje bardzo wiele wspólnych cech między światami kolarstwa i sportów motorowych, włączając w to materiały, aerodynamikę, badania nad wydolnością ludzi czy coraz większe wykorzystanie napędów elektrycznych. Wierzymy, że możemy wprowadzić innowacyjne technologie do kolarstwa. To fascynujący projekt i nie możemy się doczekać pracy z BMC Switzerland

– mówi Christian Horner z Red Bull.

Poprzedni artykułPlany Chrisa Froome`a przed Tour de France 2018
Następny artykułKulikowski i Bolshakova wygrywają w kolarskim klasyku GFNY Gdynia
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments