fot. Lotto-Soudal

Mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) zdecydował się nie stanąć na starcie 17. etapu Giro d`Italia w Riva del Garda i skoncentrować się na przygotowaniach do kolejnych wyścigów. 

Campenaerts jest zawiedziony wynikiem, który uzyskał podczas drugiej jazdy indywidualnej na czas w wyścigu – zajął jedenaste miejsce i stracił minutę i 7 sekund do zwycięzcy Rohana Dennisa.

Jestem bardzo zawiedziony dzisiejszym rezultatem – to naturalne uczucie, gdy przystępujesz do “czasówki” z wysokimi oczekiwaniami. W tygodniu nie miałem żadnych negatywnych sygnałów i oczywiście nie chcę zasłaniać się jakimiś wymówkami. Dwa dni temu generowałem większą moc w czasie 40-minutowego wysiłku niż dzisiaj. Gdy jesteś specjalistą od jazdy na czas to jest coś, czego się nie spodziewasz

– wyjaśnił Victor Campenaerts w wypowiedzi cytowanej przez oficjalną stronę internetową drużyny Lotto-Soudal.

26-letni Belg przyznał również, że w ostatnim czasie zaobserwował u siebie problem, nad którego rozwiązaniem musi popracować. Chodzi o to, że o ile na etapach jazdy indywidualnej na czas rozgrywanych na początku wyścigów jest dysponowany bardzo dobrze, o tyle podczas występów w późniejszej fazie wyścigu traci część swojej formy.

Podczas “czasówek” odbywających się na początku wyścigów, takich jak Tour de Romandie, Volta ao Algarve czy tej otwierającej 101. edycję Giro d`Italia w Jerozolimie czułem, że mogłem rywalizować z najlepszymi kolarzami na świecie. Natomiast wówczas, gdy jazda na czas odbywa się w dalszej części wyścigu, tak jak w Tirreno-Adriatico, tracę mały procent moich możliwości. To jest coś nad czym musimy popracować

– dodał Campenaerts.

Teraz kolarz Lotto-Soudal skoncentruje się nad znalezieniem przyczyny swojej słabości i postara się jak najlepiej przygotować np. do Critérium du Dauphiné, który to wyścig rozpocznie się prologiem, a trzeci etap będzie jazdą drużynową na czas.

Wracam do Belgii, zrobię sobie kilka dni przerwy i rozpocznę przygotowania do “Delfinatu”, gdzie mam nadzieję osiągnąć dobry wynik. Jestem w tej drużynie, by “robić” wyniki w jeździe na czas, a zatem dokładnie to będzie moim celem w tej francuskiej “etapówce”

– zakończył Campenaerts.