Przygotowujesz się do triathlonu? Chciałbyś robić mocniejsze pociągnięcia w wodzie, szybciej kręcić pedałami i biegać z większą kadencją? Sięgnij po najnowszą książkę dr. Patricka Hagermana „Trening siłowy do triathlonu”, która właśnie ukazała się w polskiej wersji językowej i zobacz jak łatwo, dzięki ćwiczeniom siłowym, możesz te cele osiągnąć.

Triathloniści często skupiają się tylko na treningach wytrzymałościowych – wykonują kolejne sesje pływania, biegania czy jazdy na rowerze, zapominając o ćwiczeniach siłowych. Trening wytrzymałościowy to podstawa – pozwala doskonalić technikę, poprawia wydolność układu oddechowego i serca. Jeśli jednak czujesz, że mógłbyś trenować dłużej, ale mięśnie odmawiają ci posłuszeństwa, warto wtedy włączyć do planu treningowego ćwiczenia siłowe. Trening siłowy zwiększa wytrzymałość mięśniową, co z kolei przekłada się na zmniejszenie zmęczenia mięśniowego. To równanie jest bardzo proste – kiedy masz więcej mięśni, potrzeba więcej czasu, by je zmęczyć.

Ogólnodostępne plany treningu siłowego nie są zbyt przydatne dla triathlonistów, ponieważ prezentują zbyt szeroki zestaw ćwiczeń. Oczywiście wpłyną na ogólną sprawność, niewiele jednak wniosą w kwestii poprawy wyników w zawodach triathlonowych. Żeby trening siłowy przyniósł triathloniście korzyści, musi odzwierciedlać specyfikę ruchów każdej z trzech dyscyplin. Taki właśnie zestaw ćwiczeń proponuje Hagerman. Dlatego „Trening siłowy do triathlonu” jest dedykowany nie tylko triathlonistom, ale także sportowcom trenującym inne dyscypliny wytrzymałościowe.

Książka „Trening siłowy do triathlonu” pozwoli zrozumieć rolę treningu siłowego w sportach wytrzymałościowych oraz pomoże zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Poradnik prezentuje przykładowe plany treningu siłowego do wszystkich dystansów triathlonowych, szczegółowe rozpiski sesji treningowych oraz zestaw 75 ćwiczeń specyficznych dla poszczególnych dyscyplin, które pomogą triathloniście zbudować moc, szybkość i wytrzymałość mięśniową, aby szybciej ścigać się na każdym dystansie.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Buk Rower. Dostępna na bukrower.pl.

***

Patrick Hagerman – doktor nauk związanych ze sportem i wychowaniem fizycznym, wykładowca uniwersytecki, autor książek, podręczników i licznych artykułów na temat przygotowania fizycznego w sporcie. Trener triathlonowy i personalny, członek NSCA (Narodowego Związku Przygotowania Fizycznego). Od 25 lat bierze aktywny udział w zawodach triathlonowych, kolarskich i windsurfingowych.

Patroni medialni:

Bieganie.pl, Magazyn „Bike”, Naszosie.pl, Magazyn „Triathlon”, SFD.pl, Swimportal.pl

Dla czytelników Naszosie.pl Wydawnictwo Buk Rower przygotowało 10% zniżki na zakup książki. Przy zakupie przez stronę bukrower.pl należy podać kod: TS-NA-SZOSIE. Kod jest ważny do 31. października 2018 r.

Poprzedni artykułToms Skujiņš po ładnym triumfie na Laguna Seca
Następny artykułZastraszanie i mobbing w holenderskim kolarstwie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments