Zwycięstwem Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice) zakończyła się czasówka otwierająca CCC Tour – Grody Piastowskie. Triumfator został też nowym liderem wyścigu.

Pierwszy etap popularnych Grodów stał pod znakiem rundy dookoła Polkowic. Kolarze, podczas czasówki, mieli do pokonania 16 kilometrów i 200 metrów, co pozwalało zbudować niewielkie różnice.

Zgodnie z kolarską tradycją, faworyci do wygrania czasówki startowali raczej w drugiej części etapu. Jednocześnie jednak od samego początku nie brakowało ładnej rywalizacji.

Wśród pierwszych zawodników, zdecydowanie najlepszy rezultat wykręcił Alois Kankovsky (Elkov – Author), który wykręcił rezultat 22:03. Jego radość nie trwała jednak długo. 58 sekund szybszy był bowiem Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice), który od razu mógł być pewien, że na dłużej usiądzie na gorącym krześle.

Swojego drużynowego kolegę, z prowadzenia zdołali zrzucić dopiero Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) oraz Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice). Szczególnie ten drugi wykręcił świetny rezultat – 20:32, który wydawał się być nie do pobicia. Jedynymi kolarzami, którzy mógli to zrobić, wydawali się być kolejni kolarze polkowickiej ekipy – Kamil Gradek i Jan Tratnik.

Popularny “Gradziu” bez wątpienia dał z siebie i wszystko i zdołał wyjść na prowadzenie z czasem o 9 sekund lepszym od Sajnoka. Jednocześnie jednak, również znakomity rezultat zanotował Jozsef Cerny (Elkov – Author), który wskoczył na trzecią pozycję z rezultatem 20:57.

Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło jednak dopiero w końcówce. Wówczas kapitalny czas uzyskał Jan Barta (Elkov – Author), który uzyskał rezultat 20:18. Chwilę później, o 5 sekund lepszy czas wykręcił za to Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo etapowe i pozycję lidera wyścigu! Drugie miejsce zajął Barta, a trzecie Gradek.

Wyniki – tutaj