BORA-hansgrohe

Zwycięzcy etapowi z poprzedniej edycji AMGEN Tour of California spróbują powtórzyć swoje sukcesy z pomocą m.in. Pawła Poljańskiego i Macieja Bodnara.

W zeszłym sezonie Rafał Majka i Peter Sagan znakomicie jechali w amerykańskiej etapówce. Obaj wygrali po etapie, a do tego Polak był drugi w klasyfikacji generalnej, a Słowak najlepszy wśród sprinterów. W tym roku Zgred i mistrz świata wracają przynajmniej po powtórzenie tych wyników.

W walce o klasyfikację generalną Majka będzie mógł liczyć na pomoc Pawła Poljańskiego i Jaya McCarthy. Polacy w tym roku pojechali już m.in. po dwa miejsca w czołowych “5” Vuelta a San Juan i Abu Dhabi Tour, a Australijczyk wygrał Cadel Evans Great Ocean Road Race i etap Itzulia Basque Country. McCarthy jest też szybkim kolarzem, dlatego może walczyć o sukces na którymś z pagórkowatych etapów.

W sprintach, jak się można było spodziewać, liderem będzie Sagan. U jego boku pojawią się bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy razem ze Słowakiem zdobywali wiele tytułów – Maciej Bodnar, Daniel Oss i Juraj Sagan. Bodi może też spróbować swoich sił na dość trudnej czasówce – 34.7km z lekko pagórkowatą trasą.

Wyścig odbędzie się w dniach 13-19 maja.

Skład BORA-hansgrohe na AMGEN Tour of California:

Maciej BodnarRafał Majka, Jay McCarthy, Daniel Oss, Paweł Poljański, Juraj Sagan, Peter Sagan