Astana Pro Team

Astana jako jedna z ostatnich drużyn oficjalnie potwierdziła swój skład na rozpoczynającą się w najbliższy piątek 101. edycję Giro d’Italia. Na liście zawodników wysyłanych przez ekipę z Kazachstanu na izraelski Grand Depart brakuje jednak niespodzianek i wydaje się, że udało jej się połączyć młodość z doświadczeniem w idealnych proporcjach.

Nominalnym liderem Astany będzie Miguel Angel Lopez, który w swoim trzecim występie w zaliczanej do wielkich tourów imprezie spróbuje wywalczyć swoje pierwsze podium. Mimo konieczności sprostania dużym oczekiwaniom, 24-letni Kolumbijczyk twierdzi, że nie odczuwa ciążącej na nim presji.

Gdyby jednak Lopez zawiódł, na poprawienie wyniku sprzed roku z pewnością liczyć będzie Jan Hirt, któremu właśnie świetny występ w 100. edycji Giro d’Italia zapewnił podpisanie pierwszego kontraktu z drużyną WorldTouru.

W podwójnych rolach najprawdopodobniej zobaczymy świetnie dysponowanego Pello Bilbao, doświadczonego Luisa Leona Sancheza i zwycięzcę klasyfikacji górskiej ostatniej Vuelty, Davide Villellę, którzy wspierając swojego lidera w górach z pewnością spróbują odkroić dla siebie skromny kawałek tortu.

Na płaskich i pagórkowatych odcinkach przyda się siła Alexeya Lutsenki i Andreia Zeitsa, a skład uzupełni doskonale sprawdzający się w roli pomocnika na największe wyścigi etapowe Tanel Kangert.

Skład Astana Pro Team na Giro d’Italia 2018: Miguel Angel Lopez, Pello Bilbao, Luis Leon Sanchez, Jan Hirt, Davide Villella, Alexey Lutsenko, Andrey Zeits, Tanel Kangert