Team LottoNL-Jumbo

Niespiesznie robiący postępy Nowozelandczyk powróci na trasy Giro d’Italia po pięcioletniej przerwie, licząc na wywalczenie swojego pierwszego podium w zaliczanym do wielkich tourów wyścigu.

O relatywnie powolnym progresie Bennetta najlepiej świadczyć może właśnie jego jedyny jak dotąd występ w Giro d’Italia (2013), które wówczas 23-letni zawodnik ekipy LottoNL-Jumbo ukończył na odległym, 121. miejscu w klasyfikacji generalnej. Była to ta sama edycja, podczas której starsi o niespełna rok Carlos Betancur i Rafał Majka do ostatniego górskiego etapu walczyli o koszulkę najlepszego młodzieżowca, kończąc wyścig w czołowej dziesiątce.

Nowozelandczykowi ta sztuka udała się dopiero jednokrotnie (Vuelta a Espana 2016), jednak dzięki swojej wszechstronności może liczyć na to, że dobre występy na górskich etapach i w jeździe indywidualnej na czas pozwolą mu poprawić 10. miejsce wywalczone w hiszpańskim wielkim tourze.

Wspierający Bennetta skład LottoNL-Jumbo nie należy do najmocniejszych, jednak nie można nie doceniać dodatkowej dawki wiary we własne możliwości i motywacji, jakie z pewnością tchnęły w holenderską ekipę ostatnie sukcesy Primoza Roglica.

W górach 27-latek będzie mógł liczyć na doświadczonego Roberta Gesinka, świetnie znającego włoskie szosy Enrico Battaglina i obiecującego Koena Bauwmana. Na sprinterskich finiszach powalczy Danny van Poppel, a na powtórzenie sukcesu sprzed roku na jednym z odcinków jazdy indywidualnej na czas liczyć będzie Jos van Emden.

Skład uzupełnią obiecujący Bert-Jan Lindeman i Gijs van Hoecke.

Skład ekipy LottoNL-Jumbo na Giro d’Italia 2018: George Bennett, Enrico Battaglin, Robert Gesink, Jos van Emden, Danny van Poppel, Koen Bauwman, Gijs van Hoecke