Fot. Karpacki Wyścig Kurierów

Ucieczka przechytrzyła peleton i ze sporą przewagą dotarła do mety w Oświęcimiu. Tam najszybszy okazał się Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam), a na najniższym stopniu podium stanął Filip Maciejuk. Nowym liderem wyścigu został Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam).

Drugi niedzielny etap rozegrany został na dystansie 106 kilometrów z Jabłonki do Oświęcimia. Już na samym początku młodzi kolarze musieli zmierzyć się z wspinaczką na Przełęcz Krowiarki, a później jeszcze czekały na nich dwie górskie premie. Decydujące kilometry wiodły jednak po płaskim i spodziewano się walki sprinterów.

Po 25 kilometrach wykrystalizowała się spora, dwunastoosobowa ucieczka w składzie: Mattia Bais, Alberto Giuriato, Matteo Donega (Cycling Team Friuli), Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy), Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski), Christian Koch (LKT Team Brandenburg), Marton Dina (Pannon Cycling Team), Jordi Van Loon (Destil – Parkhotel Valkenburg), Raffaele Radice (Delio Gallina Colosio), Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam) oraz Jens Van Den Dool i Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam).

Cała grupa zgodnie współpracowała i po przekroczeniu połowy etapu miała ponad 4 minuty przewagi nad peletonem. Z upływem kilometrów przewaga nie spadała specjalnie szybko i nagle pojawiła się okazja, by ucieczka dotarła na metę przed peletonem. 25 kilometrów przed metą w Oświęciumiu na czele wciąż było aż 11 kolarzy z przewagą przekraczającą trzy minuty.

W końcówce na atak z ucieczki zdecydowali się Bais oraz Lasinis, ale ich akcja nie powiodła się i cała grupa walczyła o etapowy triumf. W sprincie najszybszy okazał się Sven Burger, który na kresce wyprzedził Christiana Kocha i Filipa Maciejuka. Nowym liderem wyścigu został Sjoerd Bax.

Wyniki etapu 2b:

1 BURGER Sven 5 5 2:26:44
2 KOCH Christian LKT Team Brandenburg 1 2 ,,
3 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling 1 ,,
4 DONEGÀ Matteo ,,
5 RADICE Raffaele ,,
6 MÁRTON Dina Pannon Cycling Team ,,
7 VAN LOON Jordi DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
8 BAIS Mattia ,,
9 VAN DEN DOOL Jens Delta Cycling Rotterdam ,,
10 LASINIS Venantas Staki – Technorama ,,
11 GIURIATO Alberto ,,
12 BAX Sjoerd Delta Cycling Rotterdam ,,
13 GALDOUNE Ahmed Amine 1:53
14 DI FELICE Francesco ,,
15 MALECKI Kamil CCC Sprandi Polkowice ,,
16 ANIOLKOWSKI Stanislaw Team Hurom ,,
17 BURCZAK Dawid ,,
18 VAN IERSEL Youri ,,
19 MOURIS Teun ,,
20 STANISZEWSKI Daniel ,,
21 HOPPEZAK Vincent Delta Cycling Rotterdam ,,
22 KRAWCZYK Szymon Voster Uniwheels Team ,,
23 BENIUSIS Justas ,,
24 MURIAS Jakub ,,
25 TRACZ Szymon One Pro Cycling ,,
26 STEINBUSCH Joep ,,
27 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
28 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech 7r Fuji ,,
29 VANCO Filip ,,
30 SAHARIL Fitri Team Sapura Cycling ,,
31 VAN DER BERG Marijn Delta Cycling Rotterdam ,,
32 VAN DER HEIJDEN Maik DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
33 KROEZE Thimo ,,
34 ROZHONYUK Andriy ,,
35 WOJTANEK Bartlomiej ,,
36 PRIMOZIC Jaka ,,
37 STOCEK Matus ,,
38 BABIC Adrian ,,
39 BAIS Davide ,,
40 JAGIELA Adam ,,
41 FILUTÁS Viktor Pannon Cycling Team ,,
42 ZANDRI Francesco ,,
43 ISTLSTEKKER Zsolt Kobanya Cycling Team ,,
44 ERIKSSON Jacob DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
45 BEARD Cameron DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
46 VLCAK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
47 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg ,,
48 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
49 MANOWSKI Mateusz Team Hurom ,,
50 SZOSTKA Pawel ,,
51 KISS Hunor Mate ,,
52 PEKALA Piotr ,,
53 ORLANDI Massimo ,,
54 KUCIO Krzysztof ,,
55 LAVRIC Martin ,,
56 SHCHERBAN Vladyslav ,,
57 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
58 MISBAH Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
59 TULNER Rens Delta Cycling Rotterdam ,,
60 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
61 SINSCHEK Nils ,,
62 VALTER Attila Pannon Cycling Team ,,
63 APPELT Leo LKT Team Brandenburg ,,
64 BYSTRZYCKI Wojciech ,,
65 KRIJNSEN Jobbe ,,
66 PODOLAK Patrik ,,
67 JAKALA Jakub ,,
68 DE JONG Timo DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
69 LAMASZEWSKI Jan ,,
70 GÓRECKI Patryk ,,
71 KVASINA Filip ,,
72 MUSIIENKO Bohdan ,,
73 CEMAZAR Nik 2:15
74 OROS Samuel Dukla Banska Bystrica ,,
75 COTAR Luka ,,
76 SOLINSKI Patryk 2:32
77 ZUBRICKAS Romas 6:14
78 KESTUTIS Vaitaitis 6:19
79 KOSTANSKI Mateusz ,,
80 PELI Flavio ,,
81 MIGAS Dawid 6:27
82 MORICZ Daniel Kobanya Cycling Team ,,
83 SHEVCHENKO Oleksandr ,,
84 WISNIEWSKI Kacper ,,
85 ROJUS Adomaitis 10:22
86 HLOZA Michal ,,
87 KASKO David ,,
88 KRUKOWSKI Jan ,,
89 SASVARI Daniel ,,
90 SZENTPETERI Andras ,,
DNF GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama -2:26:44
DNF VALIUKAS Paulius Staki – Technorama ,,
DNF PUNKRYS Kasparas ,,
DNF OVERLAND Erik Vevatne Kobanya Cycling Team ,,
DNF KONIECZNY Mikolaj Team Hurom ,,
DNF KLOC Dawid Team Hurom ,,
DNF MIKALAJUNAS Ignas-edmunda ,,
DNF JANUSKEVICIUS Mantas ,,
DNF SOJKA Mikołaj ,,
DNF VAN ELZAKKER Wout ,,
DNF BOUWMANS Bryan ,,
DNF OLDE MEIERINK Lars ,,
DNF FEGYVERES Máté ,,
DNF SZARKA Gergely ,,
DNF SLAWEK Damian ,,
DNF CENIUCH Wojciech ,,
DNF MICHALICKA Juraj ,,

Klasyfikacja generalna po etapie 2b:

1 3 ▲2 BAX Sjoerd Delta Cycling Rotterdam 1 7:05:10
2 14 ▲12 BURGER Sven 0:26
3 7 ▲4 BAIS Mattia ,,
4 18 ▲14 KOCH Christian LKT Team Brandenburg 0:28
5 8 ▲3 VAN LOON Jordi DESTIL – Parkhotel Valkenburg 0:29
6 37 ▲31 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,,
7 10 ▲3 LASINIS Venantas Staki – Technorama 0:30
8 32 ▲24 DONEGÀ Matteo 0:32
9 40 ▲31 MÁRTON Dina Pannon Cycling Team ,,
10 42 ▲32 RADICE Raffaele ,,
11 41 ▲30 GIURIATO Alberto ,,
12 64 ▲52 VAN DEN DOOL Jens Delta Cycling Rotterdam ,,
13 1 ▼12 STEINBUSCH Joep 1:48
14 2 ▼12 SINSCHEK Nils 1:53
15 4 ▼11 GALDOUNE Ahmed Amine 2:19
16 5 ▼11 DI FELICE Francesco 2:20
17 6 ▼11 KRAWCZYK Szymon Voster Uniwheels Team 2:21
18 9 ▼9 MALECKI Kamil CCC Sprandi Polkowice 2:22
19 11 ▼8 STANISZEWSKI Daniel 2:24
20 12 ▼8 STOCEK Matus ,,
21 13 ▼8 MURIAS Jakub ,,
22 15 ▼7 BURCZAK Dawid 2:25
23 16 ▼7 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech 7r Fuji ,,
24 19 ▼5 TRACZ Szymon One Pro Cycling ,,
25 21 ▼4 ANIOLKOWSKI Stanislaw Team Hurom ,,
26 17 ▼9 VAN DER BERG Marijn Delta Cycling Rotterdam ,,
27 29 ▲2 VAN IERSEL Youri ,,
28 20 ▼8 PRIMOZIC Jaka ,,
29 30 ▲1 BENIUSIS Justas ,,
30 23 ▼7 JAGIELA Adam ,,
31 27 ▼4 BABIC Adrian ,,
32 28 ▼4 ZANDRI Francesco ,,
33 24 ▼9 PEKALA Piotr ,,
34 31 ▼3 ISTLSTEKKER Zsolt Kobanya Cycling Team ,,
35 25 ▼10 SZOSTKA Pawel ,,
36 39 ▲3 MOURIS Teun ,,
37 33 ▼4 FILUTÁS Viktor Pannon Cycling Team ,,
38 38 – KROEZE Thimo ,,
39 48 ▲9 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
40 45 ▲5 ROZHONYUK Andriy ,,
41 46 ▲5 WOJTANEK Bartlomiej ,,
42 43 ▲1 BAIS Davide ,,
43 53 ▲10 VANCO Filip ,,
44 44 – BEARD Cameron DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
45 47 ▲2 KUCIO Krzysztof ,,
46 50 ▲4 ORLANDI Massimo ,,
47 65 ▲18 HOPPEZAK Vincent Delta Cycling Rotterdam ,,
48 52 ▲4 LAVRIC Martin ,,
49 59 ▲10 KISS Hunor Mate ,,
50 55 ▲5 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
51 49 ▼2 JAKALA Jakub ,,
52 68 ▲16 VAN DER HEIJDEN Maik DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
53 56 ▲3 LAMASZEWSKI Jan ,,
54 57 ▲3 GÓRECKI Patryk ,,
55 67 ▲12 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg ,,
56 61 ▲5 VALTER Attila Pannon Cycling Team ,,
57 66 ▲9 MANOWSKI Mateusz Team Hurom ,,
58 74 ▲16 VLCAK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
59 85 ▲26 ERIKSSON Jacob DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
60 77 ▲17 TULNER Rens Delta Cycling Rotterdam ,,
61 70 ▲9 DE JONG Timo DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
62 75 ▲13 KRIJNSEN Jobbe ,,
63 81 ▲18 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
64 82 ▲18 BYSTRZYCKI Wojciech ,,
65 87 ▲22 SHCHERBAN Vladyslav ,,
66 83 ▲17 PODOLAK Patrik ,,
67 90 ▲23 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
68 86 ▲18 KVASINA Filip ,,
69 96 ▲27 SAHARIL Fitri Team Sapura Cycling ,,
70 92 ▲22 MUSIIENKO Bohdan ,,
71 95 ▲24 MISBAH Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
72 97 ▲25 APPELT Leo LKT Team Brandenburg 2:45
73 60 ▼13 COTAR Luka 2:47
74 63 ▼11 OROS Samuel Dukla Banska Bystrica ,,
75 88 ▲13 CEMAZAR Nik ,,
76 36 ▼40 SOLINSKI Patryk 3:04
77 73 ▼4 ZUBRICKAS Romas 6:46
78 51 ▼27 PELI Flavio 6:51
79 62 ▼17 KOSTANSKI Mateusz ,,
80 79 ▼1 KESTUTIS Vaitaitis ,,
81 34 ▼47 MIGAS Dawid 6:59
82 71 ▼11 WISNIEWSKI Kacper ,,
83 80 ▼3 MORICZ Daniel Kobanya Cycling Team ,,
84 78 ▼6 SHEVCHENKO Oleksandr ,,
85 58 ▼27 SASVARI Daniel 10:54
86 69 ▼17 HLOZA Michal ,,
87 89 ▲2 KASKO David ,,
88 91 ▲3 SZENTPETERI Andras ,,
89 102 ▲13 ROJUS Adomaitis 16:52
90 106 ▲16 KRUKOWSKI Jan ,,