Włoch spróbuje zdobyć swoje trzecie podium w narodowym Wielkim Tourze. Niestety w składzie drużyny z Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie znalazł się Przemysław Niemiec.

Aru w latach 2014 i 2015 zajmował miejsca na podium Giro d’Italia – najpierw był trzeci za Nairo Quintaną i Rigoberto Uranem, a potem drugi za Alberto Contadorem. Po drodze Włoch wygrał dwa etapy La Corsa Rosa, a potem triumfował w Vuelta a Espana i był piąty w Tour de France. W tym roku postanowił wrócić na Giro d’Italia, by spróbować ponownie znaleźć się na podium.

Sardyńczyk będzie wspierany przez silny zespół – Darwina Atapumę, Valerio Contiego, Vegarda Stake Laengena, Marco Marcato i Manuele Moriego. W drużynie znaleźli się też Diego Ulissi i Jan Polanc, którzy do obowiązków pomocników dołożą polowanie na etapowy sukces.

Fabio jedzie na Giro d’Italia z ochotą na poważną walkę. Jego duży sentyment do La Corsa Rosa pozwoli mu dać z siebie wszystko w każdej sytuacji. U jego boku znaleźli się kolarze, którzy dzielą te emocje i będą w stanie odpowiednio reagować na wydarzenia. Nie zapominajmy, że trzej zawodnicy mają sporo sukcesów na koncie – Ulissi wygrał tu sześć etapów, Polanc dwa, a Aru trzy. Do tego Fabio dwa razy był na podium “generalki”

– mówił menedżer generalny Giuseppe Saronni.

Niestety w składzie nie znalazł się Przemysław Niemiec. Polak był u boku Aru w próbie generalnej przed Giro d’Italia, na Tour of The Alps, ale ostatecznie nie został wybrany na wyjazd do Włoch.

UAE Team Emirates na Giro d’Italia:

Fabio Aru, Darwin Atapuma, Valerio Conti, Vegard Stake Laengen, Marco Marcato, Manuele Mori, Jan Polanc, Diego Ulissi