Team TIBCO-SVB

Charlotte Becker (Hitec Products) była najlepsza z ucieczki i została nową liderką Tour of Chongming Island.

W drugim dniu chińskiego wyścigu panie miały do pokonania 121 kilometrów z Chongming Fenghuang Park do Chongming Xincheng Park. Po drodze mieliśmy jedną górską i dwie lotne premie.

Dopiero w połowie odcinka peleton puścił odjazd w składzie: Coralie Demay (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Anastasia Iakovenko (BTC City Ljubljana), Charlotte Becker (Hitec Products), Dalia Muccioli (Valcar PBM) i Shannon Malseed (Team TIBCO -SVB).

Na drugiej lotnej premii najszybsza była Becker. Piątka bardzo szybko wypracowała sobie sporą przewagę. Za nimi w kontrę pojechała trójka zawodniczek, ale one nie dały rady dogonić ucieczki.

Pięć kilometrów przed metą czołowa grupa miała ponad dwie minuty przewagi i było wiadome, że to wśród piątki mamy triumfatorkę etapu. Najwięcej sił na sprint zachowała Charlotte Becker (Hitec Products) i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Niemka została także nową liderką wyścigu.

Kolejne miejsca na etapie zajęły Shannon Malseed (Team TIBCO -SVB) i Anastasia Iakovenko (BTC City Ljubljana).

Wyniki:

1 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 3:03:22
2 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
3 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:00
4 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
5 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:03
6 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:01:12
7 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:12
8 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:01:12
9 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:01:12
10 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:01:12
11 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:01:12
12 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
13 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:01:12
14 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:01:12
15 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
16 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:12
17 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:12
18 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:12
19 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
20 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:01:12
21 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:12
22 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:01:12
23 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
24 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:12
25 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
26 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:01:12
27 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:01:12
28 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
29 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:12
30 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:01:12
31 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
32 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:01:12
33 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:12
34 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:01:12
35 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:12
36 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
37 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
38 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
39 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
40 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:01:12
41 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:12
42 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:01:12
43 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
44 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
45 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:01:12
46 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:12
47 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:01:12
48 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:12
49 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:12
50 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:12
51 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
52 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
53 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
54 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
55 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
56 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
57 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:01:12
58 Anastasiya Dzedzikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:12
59 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:12
60 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:01:12
61 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:12
62 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:12
63 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:12
64 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:01:12
65 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:12
66 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:12
67 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:12
68 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:01:12
69 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:01:12
70 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:12
71 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:01:12
72 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:12
73 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:01:12
74 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:12
75 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:01:12
76 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:01:12
77 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:12
78 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
79 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:12
80 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:01:12
81 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:12
82 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:12
83 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:12
84 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:12
85 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:28
86 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:30
87 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:35
88 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:44
89 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:01:47
90 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:56
91 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:58
92 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:16
DNF Siti Nur Adibah Akma Mohd Fuad (Mas) Nationalmannschaft Malaysia
DNF Cinthya Teresita Covarrubias Rocha (Mex) Swapit Agolico
DNF Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNS Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling
DNS Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini
DNS Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico
DNS Nastassia Kiptsikava (Blr) Minsk Cycling Club

Klasyfikacja generalna:

1 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 5:42:05
2 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:05
3 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:08
4 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:13
5 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:16
6 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:13
7 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:19
8 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:01:20
9 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:01:21
10 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:22
11 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:01:22
12 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:01:23
13 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:23
14 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:24
15 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:01:25
16 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:25
17 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:01:25
18 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
19 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:25
20 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
21 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:01:25
22 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
23 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
24 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
25 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
26 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
27 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
28 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
29 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
30 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:01:25
31 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
32 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
33 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
34 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
35 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
36 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:01:25
37 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
38 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
39 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
40 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
41 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
42 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
43 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:25
44 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:25
45 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
46 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:01:25
47 Anastasiya Dzedzikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
48 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:01:25
49 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
50 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:01:25
51 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
52 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
53 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:01:25
54 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
55 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:25
56 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:25
57 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:25
58 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
59 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:25
60 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
61 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:01:25
62 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:25
63 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:25
64 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
65 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
66 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
67 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
68 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
69 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:25
70 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
71 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:01:25
72 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:25
73 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:01:25
74 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
75 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
76 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
77 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:25
78 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
79 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
80 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:25
81 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:01:25
82 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:25
83 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
84 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:41
85 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:43
86 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:48
87 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:02:00
88 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:09
89 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:11
90 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:29
91 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:37
92 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:12:02