Fot. Amstel Gold Race

“Piwny Wyścig” otworzy rywalizację w ardeńskim tryptyku. Na starcie obejrzymy “cztery i pół Polaka”!

Tradycyjnie Amstel Gold Race rozstrzygał się na ostatnim podjeździe pod Cauberg, który znajdował się bezpośrednio przed finiszem. W zeszłym roku organizatorzy postanowili oddalić słynną górę od mety, co poskutkowało wcześniejszymi atakami. Podobnie jest w tym sezonie – finał został tak skonstruowany, by zmotywować zawodników do ucieczek.

Na starcie w Maastricht zobaczymy “cztery i pół Polaka” – w Team Sky pojadą Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski, w Lotto-Soudal Tomasz Marczyński, a w BORA-hansgrohe Cesare Benedetti.

W związku z tym lista faworytów zrobiła się nieco szersza niż zwykle – dzięki zmienionej końcówce sprinterzy mogą próbować złapać specjalistów od pagórków, a potem rozstrzygnąć finisz na swoją korzyść. Dlatego obok Philippe’a Gilberta (Quick-Step Floors) i Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), którzy w zeszłym roku walczyli o wygraną powinniśmy spojrzeć m.in. na Michaela Matthewsa (Team Sunweb), Petera Sagana (BORA-hansgrohe), Michaela Albasiniego (Mitchelton-Scott), Grega Van Avermaeta (BMC Racing Team), Danny’ego Van Poppela (LottoNL-Jumbo), Bryana Coquarda (Vital Concept) czy Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo).

Spoglądając na listę nie sposób pominąć wspomnianych już specjalistów od podjazdów – Alejandro Valverde (Team Movistar), Tima Wellensa i Tiesja Benoot (Lotto-Soudal), Juliana Alaphilippe’a (Quick-Step Floors), Nathana Haasa (Katusha-Alpecin), Rui Costę i Diego Ulissiego (UAE Team Emirates), Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) czy Dylana Teunsa (BMC Racing Team).

Lista startowa Amstel Gold Race 2018:

QUICK STEP FLOORS
1 GILBERT Philippe
2 ALAPHILIPPE Julian
3 JUNGELS Bob
4 TERPSTRA Niki
5 MAS NICOLAU Enric
6 MARTINELLI Davide
7 SERRY Pieter

MITCHELTON – SCOTT
11 ALBASINI Michael
12 DURBRIDGE Luke
13 HEPBURN Michael
14 IMPEY Daryl
15 JUUL JENSEN Christopher
16 KREUZIGER Roman
17 VERONA Carlos

TEAM SKY
21 KWIATKOWSKI Michał
22 GOŁAŚ Michał
23 GEOGHEGAN HART Tao
24 HENAO MONTOYA Sergio
25 KIRYIENKA Vasil
26 POELS Wout
27 WIŚNIOWSKI Łukasz

MOVISTAR TEAM
31 VALVERDE BELMONTE Alejandro
32 ANACONA Winner Anrew
33 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
34 LANDA Mikel
35 AMADOR Andrey
36 ERVITI Imanol
37 ROJAS José Joaquin

TEAM SUNWEB
41 MATTHEWS Michael
42 FROHLINGER Johannes
43 GESCHKE Simon
44 KÄMNA Lennard
45 KRAGH ANDERSEN Soren
46 TEN DAM Laurens
47 THEUNS Edward

LOTTO – SOUDAL
51 WELLENS Tim
52 BENOOT Tiesj
53 MAES Nikolas
54 MARCZYŃSKI Tomasz
55 VAN DER SANDE Tosh
56 VANENDERT Jelle
57 VAN DER SANDE Tosh

BMC RACING TEAM
61 VAN AVERMAET Greg
62 SCHAR Michael
63 CARUSO Damiano
64 GERRANS Simon
65 TEUNS Dylan
66 BETTIOL Alberto
67 DE MARCHI Alessandro

TEAM LOTTO NL – JUMBO
71 DE TIER Floris
72 GESINK Robert
73 LINDEMAN Bertjan
74 MARTENS Paul
75 VAN POPPEL Danny
76 TANKINK Bram
77 WYNANTS Maarten

BORA-HANSGROHE
81 SAGAN Peter
82 BURGHARDT Marcus
83 ACKERMANN Pascal
84 KONRAD Patrick
85 MCCARTHY Jay
86 MUHLBERGER Gregor
87 BENEDETTI Cesare

TREK-SEGAFREDO
91 MOLLEMA Bauke
92 DE KORT Koen
93 GRMAY Tsgabu
94 GOGL Michael
95 GUERREIRO Ruben
96 SKUJINS Toms
97 STUYVEN Jasper

ASTANA PRO TEAM
101 CATALDO Dario
102 DE VREESE Laurens
103 FRAILE MATARRANZ Omar
104 FUGLSANG Jakob
105 GATTO Oscar
106 GRIVO Andriy
107 VALGREN ANDERSEN Michael

TEAM KATUSHA-ALPECIN
111 LAMMERTINK Maurits
112 HAAS Nathan
113 KUZNETSOV Vyacheslav
115 PLANCKAERT Baptiste
116 BIERMANS Jenthe
117 SMIT Willie
118 CRAS Steff

AG2R LA MONDIALE
121 BAKELANTS Jan
122 DILLIER Silvan
123 DOMONT Axel
124 COSNEFROY Benoit
125 GASTAUER Ben
126 NAESEN Oliver
127 VUILLERMOZ Alexis

GROUPAMA – FDJ
131 SINKELDAM Ramon
132 MADOUAS Valentin
133 MOLARD Rudy
134 ROUX Anthony
135 SEIGLE Romain
136 VAUGRENARD Benoît
137 CIMOLAI Davide

UAE – TEAM EMIRATES
141 FARIA DA COSTA Rui Alberto
142 BONO Matteo
143 MARTIN Daniel
144 MORI Manuele
145 RIABUSHENKO Aliaksandr
146 SUTHERLAND Rory
147 ULISSI Diego

TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE
151 VANMARCKE Sep
152 CRADDOCK Lawson
153 BRESCHEL Matti
154 HOWES Alex
155 WOODS Michael
156 OWEN Logan
157 URAN URAN Rigoberto

TEAM DIMENSION DATA
161 SLAGTER Tom Jelte
162 DAVIES Scott
163 GEBREIGZABHIER Amanuel
164 VAN ZYL Johann
165 KING Benjamin
166 PAUWELS Serge
167 VENTER Jacobus

BAHRAIN – MERIDA
171 NIBALI Vincenzo
172 BOLE Grega Slovenia
173 COLBRELLI Sonny
174 IZAGUIRRE Gorka
175 IZAGUIRRE Ion
176 GASPAROTTO Enrico
177 PELLIZOTTI Franco

ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ
181 WEENING Pieter
182 BUDDING Martijn
183 LIGTHART Pim
184 MEIJERS Jeroen
185 RIESEBEEK Oscar
186 VAN DER LIJKE Nick
187 DE GREEF Robbert

ISRAEL CYCLING ACADEMY
191 GOLDSTEIN Roy
192 JENSEN August
193 NEILANDS Krists
194 PERRY Benjamin
195 SBARAGLI Kristian
196 BOIVIN Guillaume
197 WILLIAMS Tyler

AQUA BLUE SPORT
201 CHRISTIAN Mark
202 GATE Aaron
203 DUNBAR Eddie
204 HANSEN Lasse Norman
205 WATSON Calvin
206 PEDERSEN Casper Phillip
207 WARBASSE Larry

SPORT VLAANDEREN-BALOISE
211 PLANCKAERT Edward
212 DECLERCQ Benjamin
213 DELTOMBE Kevin
214 SPRENGERS Thomas
215 VAN GESTEL Dries
216 VAN HECKE Preben
217 WARLOP Jordi

WANTY – GROUPE GOBERT
221 MCNALLY Mark
222 ANTONINI Simone
223 BAUGNIES Jérôme
224 DEVRENDT Tom
225 MINNAARD Marco
226  PASQUALON Andrea
227 SMITH Dion

VITAL CONCEPT CYCLING CLUB
231 COQUARD Bryan
232 BAGOT Yohan
233 TURGIS Tanguy
234 MOTTIER Justin
235 MÜLLER Patrick
236 PACHER Quentin
237 REZA Kévin

NIPPO VINI FANTINI – EUROPA OVINI
241 CUNEGO Damiano
242 LOBATO Juan José
243 CANOLA Marco
244 GROSU Eduard Michael
245 KOBAYASHI Marino
246 TIZZA Marco
247 PONZI Simone