Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Słoweniec był najszybszy na trasie indywidualnej jazdy na czas wyścigu Itzulia Basque Country i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Płaska czasówka wokół miejscowości Lodosa była kolejną odsłoną wyścigu Dookoła Kraju Basków. Kolarze mieli do pokonania niewiele ponad 19 kilometrów.

Dość szybko na starcie pojawił się Patrick Bevin (BMC). Nowozelandczyk nie zaczął zbyt mocno, ale w drugiej części sporo nadrobił i wyszedł na prowadzenie z czasem 22:35. Za plecami kolarza BMC Racing zameldowali się świetni czasowcy, m.in. Jonathan Castroviejo (Team Sky) i Michał Kwiatkowski (Team Sky). Zaskakująco mocno początek pojechał Remi Cavagna (Quick-Step Floors), który uzyskał aż 19 sekund przewagi nad Castroviejo, ale Hiszpan osłabł i ostatecznie nie znalazł się w czołówce tracąc ponad minutę.

W połowie trasy znakomicie jechał też Vasil Kiryienka (Team Sky), ale mistrz świata z Richmond również musiał uznać wyższość Bevina – na mecie różnica wyniosła zaledwie 2 sekundy. Wyglądało na to, że jedynym zawodnikiem, który będzie mógł powalczyć z kolarzem BMC Racing Team był wicelider Primoz Roglić (LottoNL-Jumbo).

Wśród liderów klasyfikacji generalnej, zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej jechał Roglić. Większość “górali” jechała dość równo – około 40 sekund za prowadzącym w połowie Cavagną. Większe straty zaliczyli za to Rudy Molard (Groupama-FDJ), Enric Mas (Quick-Step Floors) i Romain Bardet (AG2R). Około 20 sekund do Słoweńca tracił Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), co oznaczało, że Francuz tracił koszulkę lidera.

Na finiszu Roglić utrzymał tempo i wjechał na metę na pierwszym miejscu – 9 sekund przed Bevinem. Mikel Landa (Movistar) i Gorka Izagirre (Bahrain-Merida) stracili nieco ponad minutę, a Alaphilippe około 40 sekund. Piąte miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Wyniki czwartego etapu:

 

1º 171 ROGLIC, Primoz SLO TLJ 22:26
2º 42 BEVIN, Patrick NZL BMC a 9
3º 185 KIRYIENKA, Vasil BLR SKY a 11
4º 182 CASTROVIEJO, Jonathan ESP SKY a 14
5º 181 KWIATKOWSKI, Michal POL SKY a 20
6º 191 MATTHEWS, Michael AUS SUN a 36
7º 183 DE LA CRUZ MELGAREJO, ESP SKY a 37
8º 131 ALAPHILIPPE, Julian FRA QST a 42
9º 201 MOLLEMA, Bauke NED TFS a 43
10º 43 CARUSO, Damiano ITA BMC a 43
11º 46 TEUNS, Dylan BEL BMC a 44
12º 55 KONRAD, Patrick AUT BOH a 46
13º 112 DE GENDT, Thomas BEL LTS a 50
14º 15 LATOUR, Pierre Roger FRA ALM a 51
15º 142 CUMMINGS, Stephen GBR DDD a 52
16º 34 IZAGUIRRE INSAUSTI, Jon ESP TBM a 53
17º 102 ARMIRAIL, Bruno FRA GFC a 57
18º 53 BUCHMANN, Emanuel GER BOH a 58
19º 161 ZAKARIN, Ilnur RUS TKA a 58
20º 54 GROSSSCHARTNER, Felix AUT BOH a 59
21º 167 SPILAK, Simon SLO TKA a 1:03
22º 193 HAGA, Chad USA SUN a 1:06
23º 107 VINCENT, Léo FRA GFC a 1:06
24º 35 PADUN, Mark UKR TBM a 1:06
25º 123 HAMILTON, Lucas AUS MTS a 1:07
26º 206 SKUJINS, Toms LAT TFS a 1:07
27º 122 HAIG, Jack AUS MTS a 1:11
28º 33 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka ESP TBM a 1:11
29º 21 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA, ESP AST a 1:11
30º 44 DE MARCHI, Alessandro ITA BMC a 1:14
31º 155 CRADDOCK, G Lawson USA EFD a 1:15
32º 187 SIVAKOV, Pavel RUS SKY a 1:16
33º 1 LANDA MEANA, Mikel ESP MOV a 1:16
34º 125 JUUL JENSEN, Christopher DEN MTS a 1:16
35º 133 CAVAGNA, Rémi FRA QST a 1:17
36º 184 GEOGHEGAN HART, Tao GBR SKY a 1:17
37º 5 QUINTANA, Nairo COL MOV a 1:18
38º 211 FARIA DA COSTA, Rui Alberto POR UAD a 1:20
39º 4 DE LA PARTE, Victor ESP MOV a 1:21
40º 135 MAS NICOLAU, Enric ESP QST a 1:24
41º 81 HERRADA, Jesus ESP COF a 1:26
42º 176 POWLESS, Neilson USA TLJ a 1:26
43º 154 CARTHY, Hugh John GBR EFD a 1:26
44º 56 MCCARTHY, Jay AUS BOH a 1:28
45º 3 BETANCUR, Carlos COL MOV a 1:28
46º 45 GERRANS, Simon AUS BMC a 1:28
47º 41 PORTE, Richie AUS BMC a 1:30
48º 76 MAS BONET, Luis Guillermo ESP CJR a 1:31
49º 151 URAN, Rigoberto COL EFD a 1:34
50º 163 BOSWELL, Ian USA TKA a 1:36
51º 101 MOLARD, Rudy FRA GFC a 1:37
52º 162 CRAS, Steff BEL TKA a 1:38
53º 137 SERRY, Pieter BEL QST a 1:39
54º 11 BARDET, Romain FRA ALM a 1:40
55º 202 FELLINE, Fabio ITA TFS a 1:40
56º 16 BAKELANTS, Jan BEL ALM a 1:41
57º 152 BROWN, Nathan USA EFD a 1:41
58º 217 ULISSI, Diego ITA UAD a 1:42
59º 195 STORER, Michael AUS SUN a 1:42
60º 141 ANTON HERNANDEZ, Igor ESP DDD a 1:43
61º 207 STETINA, Peter USA TFS a 1:45
62º 23 CATALDO, Dario ITA AST a 1:48
63º 17 VUILLERMOZ, Alexis FRA ALM a 1:50
64º 26 HANSEN, Jesper DEN AST a 1:51
65º 37 PERNSTEINER, Hermann AUT TBM a 1:54
66º 115 MONFORT, Maxime BEL LTS a 1:56
67º 144 KING, Benjamin USA DDD a 1:56
68º 165 LAMMERTINK, Maurits NED TKA a 1:57
69º 82 EDET, Nicolas FRA COF a 1:58
70º 103 MADOUAS, Valentin FRA GFC a 1:59
71º 63 EZQUERRA MUELA, Jesus ESP BBH a 1:59
72º 196 TEN DAM, Laurens NED SUN a 1:59
73º 12 DUPONT, Hubert FRA ALM a 2:00
74º 47 WYSS, Danilo SUI BMC a 2:01
75º 7 VALLS FERRI, Rafael ESP MOV a 2:03
76º 215 POLANC, Jan SLO UAD a 2:03
77º 146 PAUWELS, Serge BEL DDD a 2:04
78º 57 MÜHLBERGER, Gregor AUT BOH a 2:05
79º 25 FRAILE MATARRANZ, Omar ESP AST a 2:05
80º 121 ALBASINI, Michael SUI MTS a 2:09
81º 83 HERRADA, Jose ESP COF a 2:10
82º 86 PEREZ, Anthony FRA COF a 2:11
83º 71 PARDILLA BELLON, Sergio ESP CJR a 2:11
84º 13 GASTAUER, Ben LUX ALM a 2:12
85º 166 SMIT, Willem Jakobus RSA TKA a 2:12
86º 117 VANENDERT, Jelle BEL LTS a 2:12
87º 214 MORI, Manuele ITA UAD a 2:16
88º 127 VERONA, Carlos ESP MTS a 2:17
89º 73 ARANBURU DEBA, Alex ESP CJR a 2:19
90º 22 BIZHIGITOV, Zhandos KAZ AST a 2:19
91º 132 CAPECCHI, Eros ITA QST a 2:20
92º 143 GHEBREIGZABHIER ERI DDD a 2:22
93º 113 LAMBRECHT, Bjorg BEL LTS a 2:23
94º 14 GAUTIER, Cyril FRA ALM a 2:24
95º 204 GRMAY, Tsgabu Gebremaryam ETH TFS a 2:30
96º 194 HINDLEY, Jai AUS SUN a 2:31
97º 157 WOODS, Michael CAN EFD a 2:31
98º 126 POWER, Rob AUS MTS a 2:31
99º 216 RIABUSHENKO, Aleksandr BLR UAD a 2:31
100º 111 ARMEE, Sander BEL LTS a 2:33
101º 212 AIT EL ABDIA, Anass MAR UAD a 2:33
102º 205 GUERREIRO, Rúben POR TFS a 2:34
103º 72 AMEZQUETA MORENO, Julen ESP CJR a 2:35
104º 31 NIBALI, Vincenzo ITA TBM a 2:35
105º 52 BENEDETTI, Cesare ITA BOH a 2:36
106º 124 HOWSON, Damien AUS MTS a 2:38
107º 65 MERINO KORTAZAR, Igor ESP BBH a 2:40
108º 32 ARASHIRO, Yukiya JPN TBM a 2:40
109º 164 KISERLOVSKI, Robert CRO TKA a 2:41
110º 6 ROJAS, José ESP MOV a 2:41
111º 156 HOWES, Alex USA EFD a 2:43
112º 84 MATE MARDONES, Luis Angel ESP COF a 2:43
113º 95 BRAVO OIARBIDE, Garikoitz ESP EUS a 2:45
114º 175 MARTENS, Paul GER TLJ a 2:47
115º 172 BATTAGLIN, Enrico ITA TLJ a 2:48
116º 116 VAN DER SANDE, Tosh BEL LTS a 2:51
117º 92 BAGUES KALPARSORO, Aritz ESP EUS a 2:52
118º 96 GONZALEZ PRIETO, Aitor ESP EUS a 2:53
119º 87 TEKLEHAIMANOT, Daniel ERI COF a 2:53
120º 147 SLAGTER, Tom-Jelte NED DDD a 2:53
121º 91 PRADES REVERTER, Eduard ESP EUS a 2:57
122º 77 SOTO MARTINEZ, Nelson COL CJR a 2:57
123º 27 MOSER, Moreno ITA AST a 3:01
124º 153 CANTY, Brendan AUS EFD a 3:01
125º 94 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel ESP EUS a 3:01
126º 203 GOGL, Michael AUT TFS a 3:02
127º 51 PÖSTLBERGER, Lukas AUT BOH a 3:03
128º 67 TORRES MUIÑO, Pablo ESP BBH a 3:06
129º 134 KNOX, James GBR QST a 3:07
130º 145 MORTON, Lachlan AUS DDD a 3:09
131º 75 LASTRA MARTINEZ, Jonathan ESP CJR a 3:10
132º 85 NAVARRO GARCIA, Daniel ESP COF a 3:12
133º 114 MERTZ, Remy BEL LTS a 3:14
134º 61 SIMON CASULLERAS, Jordi ESP BBH a 3:15
135º 36 PELLIZOTTI, Franco ITA TBM a 3:15
136º 213 BONO, Matteo ITA UAD a 3:16
137º 105 VAUGRENARD, Benoit FRA GFC a 3:18
138º 24 CHERNETSKI, Sergei RUS AST a 3:20
139º 186 LOPEZ GARCIA, David ESP SKY a 3:20
140º 174 LINDEMAN, Bert-Jan NED TLJ a 3:23
141º 2 ANACONA, Winner Andrew COL MOV a 3:23
142º 136 NARVAEZ, Jhonnatan ECU QST a 3:32
143º 177 DE TIER, Floris BEL TLJ a 3:34
144º 192 FRÖHLINGER, Johannes GER SUN a 3:36
145º 97 SANZ UNZUE, Enrique ESP EUS a 3:37
146º 74 IRISARRI RINCON, Jon ESP CJR a 3:37
147º 62 CABEDO CARDA, Oscar ESP BBH a 3:38
148º 66 SALAS ZORROZUA, Ibai ESP BBH a 3:42
149º 173 KUSS, Sepp USA TLJ a 3:54
150º 93 BARCELO ARAGON, Fernando ESP EUS a 4:20
151º 106 SEIGLE, Romain FRA GFC a 4:52

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1     ROGLIC, Primoz    171    TLJ    13H 41′ 26″
2     ALAPHILIPPE, Julian    131    QST    13H 42′ 0″    + 0′ 34″
3     MOLLEMA, Bauke    201    TFS    13H 42′ 59″    + 1′ 33″
4     KONRAD, Patrick    55    BOH    13H 43′ 2″    + 1′ 36″
5     IZAGIRRE, Gorka    33    TBM    13H 43′ 8″    + 1′ 42″
6     BUCHMANN, Emanuel    53    BOH    13H 43′ 14″    + 1′ 48″
7     LANDA, Mikel    1    MOV    13H 43′ 17″    + 1′ 51″
8     BILBAO, Pello    21    AST    13H 43′ 23″    + 1′ 57″
9     QUINTANA, Nairo Alexander    5    MOV    13H 43′ 34″    + 2′ 8″
10     IZAGIRRE, Ion    34    TBM    13H 43′ 37″    + 2′ 11″
11     MAS, Enric    135    QST    13H 43′ 40″    + 2′ 14″
12     DE LA CRUZ, David    183    SKY    13H 43′ 42″    + 2′ 16″
13     URAN, Rigoberto    151    EFD    13H 43′ 50″    + 2′ 24″
14     MOLARD, Rudy    101    GFC    13H 43′ 53″    + 2′ 27″
15     HAIG, Jack    122    MTS    13H 43′ 55″    + 2′ 29″
16     BARDET, Romain    11    ALM    13H 43′ 56″    + 2′ 30″
17     HERRADA, Jesus    81    COF    13H 44′ 31″    + 3′ 5″
18     ZAKARIN, Ilnur    161    TKA    13H 44′ 46″    + 3′ 20″
19     ANTON, Igor    141    DDD    13H 44′ 48″    + 3′ 22″
20     VANENDERT, Jelle    117    LTS    13H 44′ 53″    + 3′ 27″
21     SPILAK, Simon    167    TKA    13H 44′ 54″    + 3′ 28″
22     HANSEN, Jesper    26    AST    13H 44′ 56″    + 3′ 30″
23     SERRY, Pieter    137    QST    13H 45′ 3″    + 3′ 37″
24     TEUNS, Dylan    46    BMC    13H 45′ 6″    + 3′ 40″
25     CARTHY, Hugh    154    EFD    13H 45′ 17″    + 3′ 51″
26     VUILLERMOZ, Alexis    17    ALM    13H 45′ 35″    + 4′ 9″
27     FARIA DE COSTA, Rui    211    UAD    13H 45′ 38″    + 4′ 12″
28     PRADES, Eduardo    91    EUS    13H 45′ 41″    + 4′ 15″
29     STETINA, Peter    207    TFS    13H 46′ 6″    + 4′ 40″
30     LAMBRECHT, Bjorg    113    LTS    13H 46′ 8″    + 4′ 42″
31     ULISSI, Diego    217    UAD    13H 46′ 23″    + 4′ 57″
32     PAUWELS, Serge    146    DDD    13H 46′ 23″    + 4′ 57″
33     PERNSTEINER, Hermann    37    TBM    13H 46′ 27″    + 5′ 1″
34     WOODS, Michael    157    EFD    13H 46′ 32″    + 5′ 6″
35     BRAVO, Garikoitz    95    EUS    13H 46′ 42″    + 5′ 16″
36     HERRADA, Jose    83    COF    13H 46′ 45″    + 5′ 19″
37     MAS, Lluis Guillermo    76    CJR    13H 47′ 6″    + 5′ 40″
38     PARDILLA, Sergio    71    CJR    13H 47′ 14″    + 5′ 48″
39     BETANCUR, Carlos Alberto    3    MOV    13H 47′ 23″    + 5′ 57″
40     ARANBURU, Alexander    73    CJR    13H 47′ 27″    + 6′ 1″
41     EZQUERRA, Jesús    63    BBH    13H 47′ 31″    + 6′ 5″
42     MATTHEWS, Michael    191    SUN    13H 47′ 43″    + 6′ 17″
43     POLANC, Jan    215    UAD    13H 47′ 55″    + 6′ 29″
44     KIRYIENKA, Vasil    185    SKY    13H 48′ 5″    + 6′ 39″
45     NIBALI, Vincenzo    31    TBM    13H 48′ 17″    + 6′ 51″
46     POWLESS, Neilson    176    TLJ    13H 48′ 26″    + 7′ 0″
47     KISERLOVSKI, Robert    164    TKA    13H 48′ 30″    + 7′ 4″
48     BIZKARRA, Mikel    94    EUS    13H 48′ 34″    + 7′ 8″
49     FRAILE, Omar    25    AST    13H 48′ 35″    + 7′ 9″
50     MATE, Luis Ángel    84    COF    13H 48′ 49″    + 7′ 23″
51     BROWN, Nathan    152    EFD    13H 48′ 58″    + 7′ 32″
52     GRMAY, Tsgabu    204    TFS    13H 49′ 14″    + 7′ 48″
53     EDET, Nicolas    82    COF    13H 49′ 15″    + 7′ 49″
54     VALLS, Rafael    7    MOV    13H 49′ 29″    + 8′ 3″
55     VINCENT, Leo    107    GFC    13H 49′ 31″    + 8′ 5″
56     GROBSCHARTNER, Felix    54    BOH    13H 50′ 19″    + 8′ 53″
57     McCARTHY, Jay    56    BOH    13H 50′ 38″    + 9′ 12″
58     SKUJINS, Toms    206    TFS    13H 50′ 41″    + 9′ 15″
59     BAKELANTS, Jan    16    ALM    13H 51′ 27″    + 10′ 1″
60     CABEDO, Oscar    62    BBH    13H 51′ 28″    + 10′ 2″
61     BOSWELL, Ian    163    TKA    13H 51′ 56″    + 10′ 30″
62     MADOUAS, Valentin    103    GFC    13H 52′ 15″    + 10′ 49″
63     SIMON, Jordi    61    BBH    13H 52′ 35″    + 11′ 9″
64     HAMILTON, Lucas    123    MTS    13H 52′ 45″    + 11′ 19″
65     GHEBREIGZABHIER, Amanuel    143    DDD    13H 53′ 10″    + 11′ 44″
66     POWER, Robert    126    MTS    13H 53′ 16″    + 11′ 50″
67     ANACONA, Winner Andrew    2    MOV    13H 53′ 26″    + 12′ 0″
68     KWIATKOWSKI, Michal    181    SKY    13H 53′ 50″    + 12′ 24″
69     VERONA, Carlos    127    MTS    13H 53′ 50″    + 12′ 24″
70     ROJAS, José Joaquín    6    MOV    13H 53′ 53″    + 12′ 27″
71     WYSS, Danilo    47    BMC    13H 54′ 0″    + 12′ 34″
72     DE MARCHI, Alessandro    44    BMC    13H 54′ 44″    + 13′ 18″
73     GASTAUER, Ben    13    ALM    13H 54′ 51″    + 13′ 25″
74     RIABUSHENKO, Aleksandr    216    UAD    13H 55′ 4″    + 13′ 38″
75     ARMEE, Sander    111    LTS    13H 55′ 12″    + 13′ 46″
76     HOWES, Alex    156    EFD    13H 55′ 22″    + 13′ 56″
77     BATTAGLIN, Enrico    172    TLJ    13H 55′ 29″    + 14′ 3″
78     LAMMERTINK, Maurits    165    TKA    13H 55′ 43″    + 14′ 17″
79     TORRES, Pablo    67    BBH    13H 55′ 43″    + 14′ 17″
80     GERRANS, Simon    45    BMC    13H 56′ 1″    + 14′ 35″
81     MONFORT, Maxime    115    LTS    13H 56′ 37″    + 15′ 11″
82     GUERREIRO, Rubén    205    TFS    13H 56′ 40″    + 15′ 14″
83     KING, Benjamin    144    DDD    13H 57′ 0″    + 15′ 34″
84     JUUL JENSEN, Christopher    125    MTS    13H 57′ 13″    + 15′ 47″
85     GEOGHEGAN, Tae    184    SKY    13H 57′ 15″    + 15′ 49″
86     LATOUR, Pierre    15    ALM    13H 57′ 17″    + 15′ 51″
87     CRAS, Steff    162    TKA    13H 57′ 18″    + 15′ 52″
88     FELLINE, Fabio    202    TFS    13H 57′ 29″    + 16′ 3″
89     LOPEZ, David    186    SKY    13H 57′ 43″    + 16′ 17″
90     CASTROVIEJO, Jonatan    182    SKY    13H 57′ 44″    + 16′ 18″
91     PELLIZZOTTI, Franco    36    TBM    13H 57′ 48″    + 16′ 22″
92     MÜHLBERGER, Gregor    57    BOH    13H 58′ 15″    + 16′ 49″
93     DE LA PARTE, Victor    4    MOV    13H 58′ 17″    + 16′ 51″
94     AMEZQUETA, Julen    72    CJR    13H 58′ 42″    + 17′ 16″
95     MORI, Manuelle    214    UAD    13H 59′ 14″    + 17′ 48″
96     PADUN, Mark    35    TBM    13H 59′ 20″    + 17′ 54″
97     CRADDOCK, Lawson    155    EFD    13H 59′ 20″    + 17′ 54″
98     AIT EL ABDIA, Anass    212    UAD    13H 59′ 20″    + 17′ 54″
99     VAN DER SANDE, Tosh    116    LTS    13H 59′ 38″    + 18′ 12″
100     DE GENDT, Thomas    112    LTS    13H 59′ 56″    + 18′ 30″
101     CARUSO, Damiano    43    BMC    13H 59′ 58″    + 18′ 32″
102     NAVARRO, Daniel    85    COF    14H 0′ 10″    + 18′ 44″
103     CUMMINGS, Stephen    142    DDD    14H 0′ 25″    + 18′ 59″
104     CAPECCHI, Eros    132    QST    14H 0′ 43″    + 19′ 17″
105     ALBASINI, Michael    121    MTS    14H 0′ 52″    + 19′ 26″
106     FRÖHLINGER, Johannes    192    SUN    14H 1′ 25″    + 19′ 59″
107     GAUTIER, Cyril    14    ALM    14H 1′ 46″    + 20′ 20″
108     VAUGRENARD, Benoit    105    GFC    14H 2′ 1″    + 20′ 35″
109     MERINO, Igor    65    BBH    14H 2′ 43″    + 21′ 17″
110     DUPONT, Hubert    12    ALM    14H 2′ 47″    + 21′ 21″
111     SIVAKOV, Pavel    187    SKY    14H 2′ 51″    + 21′ 25″
112     CATALDO, Dario    23    AST    14H 2′ 52″    + 21′ 26″
113     TEKLEHAIMANOT, Daniel    87    COF    14H 2′ 56″    + 21′ 30″
114     SLAGTER, Tom-Jelte    147    DDD    14H 2′ 56″    + 21′ 30″
115     HINDLEY, Jai    194    SUN    14H 4′ 28″    + 23′ 2″
116     SALAS, Ibai    66    BBH    14H 4′ 42″    + 23′ 16″
117     LASTRA, Jonathan    75    CJR    14H 4′ 57″    + 23′ 31″
118     SMIT, Willem    166    TKA    14H 5′ 14″    + 23′ 48″
119     CAVAGNA, Rémi    133    QST    14H 5′ 16″    + 23′ 50″
120     BEVIN, Patrick    42    BMC    14H 5′ 22″    + 23′ 56″
121     PORTE, Richie    41    BMC    14H 5′ 41″    + 24′ 15″
122     MERTZ, Rémy    114    LTS    14H 5′ 57″    + 24′ 31″
123     DE TIER, Floris    177    TLJ    14H 6′ 9″    + 24′ 43″
124     HAGA, Chad    193    SUN    14H 6′ 10″    + 24′ 44″
125     KNOX, James    134    QST    14H 6′ 42″    + 25′ 16″
126     CANTY, Brendan    153    EFD    14H 6′ 55″    + 25′ 29″
127     LINDEMAN, Bert-Jan    174    TLJ    14H 6′ 55″    + 25′ 29″
128     BENEDETTI, Cesare    52    BOH    14H 7′ 5″    + 25′ 39″
129     TEN DAM, Laurens    196    SUN    14H 7′ 31″    + 26′ 5″
130     HOWSON, Damien    124    MTS    14H 7′ 38″    + 26′ 12″
131     SANZ, Enrique    97    EUS    14H 7′ 51″    + 26′ 25″
132     BAGÜÉS, Aritz    92    EUS    14H 7′ 57″    + 26′ 31″
133     IRISARRI, Jon    74    CJR    14H 8′ 14″    + 26′ 48″
134     CHERNETSKI, Sergei    24    AST    14H 8′ 24″    + 26′ 58″
135     BONO, Matteo    213    UAD    14H 8′ 27″    + 27′ 1″
136     NARVAEZ, Jhonnatan    136    QST    14H 8′ 32″    + 27′ 6″
137     PEREZ, Anthony    86    COF    14H 9′ 23″    + 27′ 57″
138     ARASHIRO, Yukiya    32    TBM    14H 9′ 31″    + 28′ 5″
139     GONZALEZ, Aitor    96    EUS    14H 11′ 27″    + 30′ 1″
140     MARTENS, Paul    175    TLJ    14H 12′ 33″    + 31′ 7″
141     KUSS, Sepp    173    TLJ    14H 12′ 57″    + 31′ 31″
142     GOGL, Michael    203    TFS    14H 13′ 12″    + 31′ 46″
143     SEIGLE, Romain    106    GFC    14H 13′ 45″    + 32′ 19″
144     STORER, Michael    195    SUN    14H 15′ 14″    + 33′ 48″
145     MORTON, Lachlan    145    DDD    14H 16′ 14″    + 34′ 48″
146     ARMIRAL, Bruno    102    GFC    14H 17′ 24″    + 35′ 58″
147     MOSER, Moreno    27    AST    14H 19′ 16″    + 37′ 50″
148     SOTO, Nelson Andrés    77    CJR    14H 19′ 21″    + 37′ 55″
149     BIZHIGITOV, Zhandos    22    AST    14H 21′ 1″    + 39′ 35″
150     BARCELÓ, Fernando    93    EUS    14H 21′ 19″    + 39′ 53″
151     PÖSTLBERGER, Lukas    51    BOH    14H 23′ 38″    + 42′ 12″