FB Team Wibatech Merx 7R

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wygrał GP Słowacji, pierwszy wyścig cyklu wyszehradzkiego.

Cykl Visegrad 4 Bicycle Race rozpoczął się dzisiaj w Bratysławie. Do pokonania było 159 kilometrów dość płaskiej trasy, a finisz usytuowany był na torze Slovakia Ring.

W rywalizacji mieliśmy między innymi ekipy CCC Sprandi Polkowice, Team Hurom, Voster Uniwheels Team, Wibatech Merx 7R oraz TC Chrobry Scott Głogów. Ponadto w barwach SKC Tufo Prostejov jechał Wojciech Pszczolarski.

Niestety bardzo szybko z wyścigu wycofał się Adam Stachowiak (Voster Uniwheels Team), a peleton po kraksie podzielił się na trzy grupy. W pierwszej z nich kręcili między innymi Alan Banaszek, Kamil Gradek, Piotr Brożyna, Paweł Franczak (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) oraz Adrian Banaszek (Voster Uniwheels Team).

Czołowa grupa wraz z pokonywanymi kilometrami zaczęła się uszczuplać, a odpadł z niej także Adrian Banaszek. Ośmiu kolarzy 25 kilometrów przed metą miało niespełna dwie minuty przewagi nad kolejną grupą.

Kilkanaście kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Kamil Gradek, ale nie zdołał jako pierwszy dojechać do mety. Finiszowe metry na Slovakia Ring najlepiej rozegrał Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), który po raz drugi w tym sezonie mógł się cieszyć ze zwycięstwa! Drugi był Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice). Podium uzupełnił Rok Korosec (My Bike – Stevens).

Pełne wyniki:

1 PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 7R 32 03:28:36
2 BANASZEK Alan POL CCC SPRANDI POLKOWICE 21 03:28:36
3 KOROŠEC Rok SLO MY BIKE STEVENS 25 03:28:36
4 HACECKÝ Vojtech CZE ELKOV – AUTHOR 31 03:28:36
5 FRANCZAK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 27 03:28:37
6 GRADEK Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE 28 03:28:39
7 BROZYNA Piotr POL CCC SPRANDI POLKOWICE 23 03:28:40
8 CERNÝ Josef CZE ELKOV – AUTHOR 25 03:28:54
9 RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 7R 37 03:28:59
10 ZAHÁLKA Matej CZE ELKOV – AUTHOR 25 03:31:02
11 RITZINGER Felix AUT 22 03:31:04
12 KUEN Maximilian AUT MY BIKE STEVENS 26 03:31:13
13 KANKOVSKÝ Alois CZE ELKOV – AUTHOR 35 03:31:22
14 JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH MERX 7R 30 03:31:22
15 SISR Frantisek CZE CCC SPRANDI POLKOWICE 25 03:31:22
16 VASYLYUK Andriy UKR TEAM HUROM 31 03:31:23
17 STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH MERX 7R 29 03:31:23
18 PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 30 03:31:23
19 BUCHÁCEK Tomáš CZE ELKOV – AUTHOR 40 03:31:24
20 KOMAR Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 33 03:31:29
21 KACZMAREK Jakub POL TEAM HUROM 25 03:31:30
22 VERGAERDE Otto BEL WSA PUSHBIKERS 24 03:37:57
23 BARTA Tomas CZE 19 03:37:57
24 BUTS Vitaliy UKR TEAM HUROM 32 03:37:57
25 STOIBER Lukas AUT 29 03:37:57
26 BOUBAL Martin CZE 34 03:37:57
27 PÁPAI Ádám HUN 23 03:37:58
28 BANASZEK Norbert POL WIBATECH MERX 7R 21 03:37:58
29 HOCHMANN Jirí CZE TEAM DUKLA PRAHA 32 03:37:58
30 WOJTANEK Bartlomiej POL 21 03:37:58
31 HAMPL Petr CZE 25 03:37:58
32 CANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 30 03:37:58
33 TARAGEL Filip SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 26 03:37:58
34 ÁBROK Norbert HUN 36 03:37:58
35 SZOSTKA Pawel POL 20 03:37:59
36 ØVERLAND Bjørnar Vevatne NOR KOBANYA CYCLING TEAM 23 03:37:59
37 HLO�A Michal SVK 21 03:37:59
38 HAMMERSCHMID Marvin AUT 22 03:37:59
39 KARAS Juraj SVK 33 03:37:59
40 STEINDLER Julian AUT 21 03:37:59
41 MARYCZ Jaroslaw POL WIBATECH MERX 7R 31 03:38:00
42 BARTKIEWICZ Andrzej POL TEAM HUROM 27 03:38:00
43 ZUBENKO Mykyta UKR PARDUS – TUFO PROSTEJOV 23 03:38:00
44 HEBÍK Martin CZE 36 03:38:00
45 PIASKOWY Emanuel POL TEAM HUROM 27 03:38:00
46 HNÍK Karel CZE PARDUS – TUFO PROSTEJOV 27 03:38:00
47 OROS Samuel SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 20 03:38:00
48 SPUDIL Martin CZE TEAM DUKLA PRAHA 21 03:38:01
49 PSZCZOLARSKI Wojciech POL PARDUS – TUFO PROSTEJOV 27 03:38:02
50 SEKANINA Adam CZE 23 03:38:03
51 MAHDAR Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 29 03:38:06
52 TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 31 03:38:06
53 BAJC Andi SLO MY BIKE STEVENS 30 03:38:17
54 CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 23 03:43:32
ZATHURECZKY Márk HUN PANNON CYCLING TEAM 21 OTL
SZÖLLOSI Ferenc HUN PANNON CYCLING TEAM 20 OTL
HOLLÓ Botond HUN PANNON CYCLING TEAM 26 OTL
SZABO Miklos SVK PANNON CYCLING TEAM 20 OTL
OROSZ Gergo HUN PANNON CYCLING TEAM 19 OTL
KOVÁCS Máté HUN PANNON CYCLING TEAM 22 OTL
LICHNOVSKÝ Ludek CZE PARDUS – TUFO PROSTEJOV 23 OTL
MODLITBA Vojtech CZE 22 OTL
KUBA Karel CZE 19 OTL
MÁLIK Róbert SVK 25 OTL
SOBIERAJ Przemyslaw POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 27 OTL
BANASZEK Adrian POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 25 OTL
PARMA Krzysztof POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 31 OTL
KRAUS Jan CZE TEAM DUKLA PRAHA 25 OTL
STRUPEK Matyáš CZE TEAM DUKLA PRAHA 21 OTL
ŠTIBINGR Matej CZE TEAM DUKLA PRAHA 21 OTL
BIANCHETTI Cristian ITA KOBANYA CYCLING TEAM 41 OTL
PASCAZI Matteo ITA KOBANYA CYCLING TEAM 25 OTL
MARENGO Alberto ITA KOBANYA CYCLING TEAM 24 OTL
JÁNOŠÍK Kristián SVK 19 OTL
LAJCHA Juraj SVK 24 OTL
MALOVEC Lubos SVK 24 OTL
FEJES Gábor HUN 29 OTL
WACHS Martin SVK 28 OTL
CHREN Martin SVK 19 OTL
PERSON Tomáš SVK 20 OTL
VOJTEK Miloš SVK 20 OTL
JANUŠ Pavol SVK 19 OTL
PODOLAK Patrik SVK 19 OTL
GERÁT Ján SVK 19 OTL
KOLB Stefan AUT WSA PUSHBIKERS 21 OTL
PÖLL Stefan AUT WSA PUSHBIKERS 32 OTL
SZEGHALMI Bálint HUN 38 OTL
SOLYMOSI Márton HUN 28 OTL
PÁLYI Csaba HUN 28 OTL
MINKÓ Roland HUN 20 OTL
KISS Hunor Máté HUN 19 OTL
GÖNCZY Gergo HUN 22 OTL
VÍGH Zoltán HUN 31 OTL
SZENTPÉTERI András HUN 22 OTL
HAJDU Barna HUN 30 OTL
WOJS Krystian POL 20 OTL
VESELINOVIC DušAn SRB JAVA PARTIZAN 19 OTL
STEFANOVIC Stefan SRB 24 OTL
GVOZDENOVIC Nikola SRB 20 OTL
KLISURIC Stevan SRB JAVA PARTIZAN 29 OTL
RAJKOVIC Jovan SRB 28 OTL
RECKENDORFER Lukas AUT 21 OTL
HAMMERSCHMID Raphael AUT 22 OTL
WALZEL Andreas AUT 23 OTL
SAGADIN Luka SLO 19 OTL
ILIC Ognjen SRB 20 OTL
ZECHMEISTER Tomáš CZE 25 OTL
CIHLÁR Adam CZE 20 OTL
ANDEL Jan CZE 19 OTL
GAUBITZER Michael AUT 35 OTL
GRASL Patrick AUT 21 OTL
OCHSENHOFER Peter AUT 31 OTL
REITER Daniel AUT 27 OTL
KOLLER Jan AUT 21 OTL
WURM Philipp AUT 20 OTL
BABIC Adrian SVK 22 OTL
JANIKOVSKÝ Lukáš SVK 21 OTL
KAŠKO Dávid SVK 21 OTL
STRMISKA Andrej SVK 22 OTL
VANCO Jakub SVK 24 OTL
DUŠKA Richard SVK 19 OTL
BÉREŠ Stanislav SVK 26 OTL
KOPECKÝ Kristian SVK 22 OTL
LACUŠ Miroslav SVK 22 OTL
GLAJZA Ondrej SVK 24 OTL
OTRUBA Jakub CZE ELKOV – AUTHOR 20 DNF
ZIELINSKI Kamil POL TEAM HUROM 30 DNF
BABOR Daniel CZE PARDUS – TUFO PROSTEJOV 19 DNF
GRUBER Pavel CZE 22 DNF
STACHOWIAK Adam POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 29 DNF
PIETRULA Nicolas CZE TEAM DUKLA PRAHA 23 DNF
LOVASSY Krisztián HUN KOBANYA CYCLING TEAM 30 DNF
MÓRICZ Dániel HUN KOBANYA CYCLING TEAM 22 DNF
VALA DušAn SVK 20 DNF
KUŠNÍR Filip SVK 19 DNF
ZEMAN Alex SVK 20 DNF
KOPFAUF Markus AUT WSA PUSHBIKERS 22 DNF
KISS Gergely HUN 37 DNF
DROBNY Szymon POL 19 DNF
KUKLEWICZ Karol POL 21 DNF
JAKALA Jakub POL 20 DNF
GALOVIC Andrej SRB JAVA PARTIZAN 21 DNF
WOLFMAYR Andreas AUT 20 DNF
KÖCK Daniel AUT 19 DNF
SOLAR KryšTof CZE 19 DNF
HOPFGARTNER Paul AUT 28 DNF
DÜRAGER Alexander AUT 34 DNF
SCHÖSSWENDTER Christoph AUT 20 DNF
VANCO Filip SVK 22 DNF
ZATKO Dominik SVK 25 DNF
TACIAK Mateusz POL CCC SPRANDI POLKOWICE 34 DNF
MASTALLER Stefan AUT MY BIKE STEVENS 23 DNF
KUSZTOR Péter HUN MY BIKE STEVENS 34 DNF
UMHALLER Thomas AUT MY BIKE STEVENS 23 DNF