fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że w tym sezonie stanie na starcie dwóch wielkich tourów. Obok hiszpańskiej Vuelty, gdzie w 2017 roku wygrał dwa etapy, zobaczymy go również w Tour de France.

Popularny “Maniek” po bardzo udanym dla siebie sezonie 2017 przedłużył umowę z belgijskim zespołem aż o trzy lata, co w przypadku tak doświadczonych kolarzy (w marcu skończył 34 lata) jest rzadkością. Polak nie ukrywa, że w ekipie czuje się znakomicie i darzony jest bardzo dużym zaufaniem, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że znajdzie się on w jej składzie na aż dwa wyścigi trzytygodniowe.

W tym roku wystartuję m.in. w Tour de France i Vuelta a Espana

– mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Jego najbliższymi startami będą z kolei wyścigi Tryptyku Ardeńskiego. Jak sam przyznał, występ w Tour de Pologne, choć nie jest jeszcze przesądzony, wydaje się bardzo prawdopodobny.

Jak dotąd Marczyński w tym sezonie zaliczył dziesięć dni wyścigowych. Sezon rozpoczął w Hiszpanii, zajmując 21. miejsce w Trofeo Serra de Tramuntana. Odbywającego się dwa dni później Trofeo Palma nie ukończył. Pojawił się na starcie Strade Bianche, podczas którego nie zmieścił się jednak w limicie czasu. Następnie oglądaliśmy go na trasie Tirreno-Adriatico, gdzie był 75. w klasyfikacji generalnej.

Pochodzący z Krakowa Marczyński jest wychowankiem Zbigniewa Klęka. W zawodowej karierze reprezentował barwy m.in. Ceramica Flaminia, CCC Polsat Polkowice i Vacansoleil – DCM. Jego największymi sukcesami są, obok dwóch etapowych triumfów w ubiegłorocznej Vuelcie, trzy tytuły mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego i 13. miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej trzytygodniówki w 2012 roku.