Fot. UAE Team Emirates

Kolejne ekipy podały składy na zbliżające się belgijskie klasyki – E3 Harelbeke (23 marca) i Gent-Wevelgem (25 marca).

UAE Team Emirates

Liderem zespołu z półwyspu Arabskiego będzie Alexander Kristoff. Norweg, dla którego jest to pierwszy sezon w nowych barwach, w ubiegłą sobotę zajął czwarte miejsce w pierwszym monumencie sezonu, czyli Mediolan-San Remo.

Jedziemy do Belgii z myślą o wysokich pozycjach. Oczekuję od Kristoffa dobrej postawy. W razie niepowodzenia Alexandra, jego miejsce zajmie Ben Swift, który był silny podczas Mediolan-San Remo. Oprócz Kristoffa i Swifta będziemy liczyć na naszych młodych kolarzy, Svena Erika Bystroma i Simone Consonniego, którzy potrafią jeździć po bruku

– powiedział dyrektor sportowy UAE Mario Scirea.

Skład UEA Team Emirates na E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem i Dwars door Vlaanderen:

Alexander Kristoff, Ben Swift, Sven Erik Bystrom, Simone Consonni, Marco Marcato, Filippo Ganna oraz Oliviero Troia.

Team Bahrain Merida

Ekipa Bahrain Merida w weekendowych wyścigach liczy na Włocha Sonny Corbrellego. Corbrelli zaczął sezon z „wysokiego c” – w Dubai Tour pięciokrotnie meldował się w pierwszej dziesiątce, a podczas czwartego etapu był najlepszy. Wyścig zakończył na najniższym stopniu podium. W rozpoczynającym sezon wyścigów klasycznych Omloop Het Nieuwsblad był ósmy, dwa dni później w Kuurne-Bruksela-Kuurne zameldował się na trzecim miejscu.

Dyrektor sportowy Tristan Hoffmann jest optymistą przed E3 i Gent-Wevelgem:

W zeszłym roku zdobyliśmy dużo doświadczenia i wiem, że teraz nasz zespół jest silny. W E3 naszym liderem będzie Sonny, z kolei Heinrich Haussler zostanie naszym kapitanem. Oude Kwaremmont to kluczowy podjazd, więc musimy być na nim wysoko w peletonie. W niedzielę będziemy liczyć również na Collbrellego i Hausslera. Pomagać im będą młodzi zawodnicy czyli Per, Pibernik oraz Cortina i doświadczeni Koren i Bozic.

Skład Bahrain- Merida na E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem:

Heinrich Haussler, Borut Bozic, Sonny Corbrelli, Ivan Cortina, David Per, Kristijan Koren i Luka Pibernik.