GP Samyn / © Tim De Waele

Od wielu lat, ekipa Quick – Step Floors jest jedną z najmocniejszych, jeśli chodzi o brukowane wyścigi jednodniowe. Nie inaczej jest w tym roku, co podopieczni Patricka Lefevere z pewnością będą chcieli udowodnić podczas weekendowych klasyków.

Zgodnie z tradycją, na trasie E3 Harelbeke oraz Gent – Wevelgem zobaczymy bardzo mocne składy ekipy Quick – Step Floors. Kolarze w niebieskich koszulkach, jak co roku będą starali się kontrolować sytuację, by na ostatnich kilometrach wykorzystać swój niemały potencjał.

W obu wspomnianych wyścigach, podopieczni Patricka Lefevere będą mogli liczyć na trzech liderów – Philippe’a Gilberta, który w ostatnich tygodniach nie jest specjalnie widoczny, Zdenka Stybara i Nikiego Terpstrę. Każdy z nich jest w stanie nie tylko stanąć na podium, ale także wygrać któryś z wyścigów, co z pewnością nie umknie uwadze rywali. Co więcej, w niedzielnym Gent – Wevelgem, w przypadku sprintu z peletonu, zespół z pewnością będzie mógł liczyć na silnego w tym sezonie Elię Vivianiego.

Jako pomocnicy, bądź kolarze drugiego szeregu, do walki wystawieni zostaną Tim Declerq, Yves Lampaert, Iljo Keisse i Florian Senechal. Jak wiadomo, każdy z nich jest w stanie nie tylko optymalnie wspomóc lidera, ale także samemu zaatakować, mocno utrudniając rywalizację rywalom. Niewykluczone, że takie rozwiązanie taktycznie także jest rozważane przez belgijski zespół.

Skład Quick – Step Floors na E3 Harelbeke: Philippe Gilbert, Zdenek Stybar, Niki Terpstra, Tim Declerq, Yves Lampaert, Iljo Keisse, Florian Senechal.

Skład Quick – Step Floors na Gent – Wevelgem: Philippe Gilbert, Zdenek Stybar, Niki Terpstra, Tim Declerq, Yves Lampaert, Iljo Keisse, Elia Viviani.