Michał Kapusta / naszosie.pl

Krnąbrny Włoch zostanie w brytyjskim zespole do końca sezonu 2020.

Gianni Moscon wyrósł na jeden z największych talentów młodego pokolenia oraz kolarza, który potrafi dobrze się spisywać w każdym terenie – Włoch udowodnił to zajmując w zeszłym sezonie piąte miejsce w Paryż-Roubaix i trzecie w Il Lombardii, a także znakomicie pracując dla Christophera Froome’a na podjazdach Vuelta a Espana.

Według informacji La Gazzetta dello Sport Moscon przedłużył kontrakt z Team Sky do końca sezonu 2020. Zawodnik reprezentuje barwy brytyjskiej ekipy od dwóch lat. Niestety poza znakomitymi wynikami Włoch już kilkukrotnie był zamieszany w skandale – na Tour de Romandie rasistowsko obraził czarnoskórego Kevina Rezę, a podczas Tre Valli Varesine miał celowo spowodować upadek Sebastiena Reichenbacha.

Chociaż Moscon jest zawodowcem dopiero dwa lata, to już ma na koncie kilka wartościowych wyników – poza wspomnianymi monumentami Włoch był wysoko w mistrzostwach świata (szósty w jeździe na czas w Bergen), a także wygrywał Arctic Race of Norway i mistrzostwo Włoch w “czasówkach”.