UCI

Po drugim miejscu w Strade Bianche i wygranej w Trofeo Alfredo Binda Polka objęła prowadzenie w najważniejszym rankingu kobiecego kolarstwa.

W ramach Women’s WorldTour rozegrano dotychczas trzy wyścigi klasyczne – pierwszym był Strade Bianche 3 marca, drugim Ronde van Drenthe 11 marca, a trzecim Trofeo Alfredo Binda 18 marca. W obu włoskich wyścigach znakomicie spisała się Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) – na białych drogach była druga, ale dzisiaj nie miała sobie równych i triumfowała. Dzięki temu na jej koncie jest już 350 punktów, co przekłada się na pozycję zdecydowanej liderki!

Druga jest mistrzyni świata Chantal Blaak (Boels-Dolmans), która zaczęła od czwartego miejsca w Strade Bianche, a dzisiaj dołożyła drugą lokatę. Suma – 250 “oczek”. Trzecia jest Marianne Vos (Waowdeals) – 210 punktów za trzecie miejsce w Trofeo Alfredo Binda i piąte w Ronde Van Drenthe. Czwarte i piąte miejsce należą do kolejnych Holenderek, które mają na koncie zwycięstwa – Anna Van der Breggen (Boels-Dolmans) wygrała Strade Bianche, a Amy Pieters (Boels-Dolmans) Ronde Van Drenthe.

Drugą Polką, która punktowała w WorldTour jest Małgorzata Jasińska (Movistar) – aktywnie jadąca w Alfredo Binda była mistrzyni Polski ma pięć “oczek” za 18. miejsce w Ronde Van Drenthe.

Pełny ranking – TUTAJ