Quick - Step Floors

Choć w składzie Quick – Step Floors zabraknie Fernando Gavirii, belgijski zespół wysyła na Mediolan – Sanremo bardzo mocny skład. Podopieczni Patricka Lefevere będą mogli dostosować się do każdego scenariusza.

Kraksa Fernando Gavirii podczas Tirreno – Adriatico z pewnością pozbawiła ekipę Quick – Step Floors wielkiego planu A na zbliżające się Mediolan – Sanremo. Mimo to, zawodnicy w niebieskich koszulkach z pewnością będą widoczni i do tego niezwykle niebezpieczni.

Wydaje się, że numerem 1 na trudną końcówkę, pełną ataków na Poggio powinien być Julian Alaphilippe. Francuz, który rok temu przegrał tylko z Michałem Kwiatkowskim i Peterem Saganem, prezentuje ostatnio bardzo dobrą dyspozycję, co z pewnością będzie chciał wykorzystać w sobotę. Oprócz niego, na wcześniejsze ataki z pewnością będzie chciał się zdecydować Philippe Gilbert. Doświadczony Belg już od pewnego czasu mówi o ogromnej ochocie na wygranie “Primavery”, co w tym roku może być bardzo możliwe.

Jednocześnie ekipa Quick – Step Floors ma w zanadrzu odpowiedni plan na sprint z dużej grupy. W nim mocny powinien być Elia Viviani, który ma za sobą mocny początek sezonu na bliskim wschodzie. Jego pomocnikami za to powinni być Fabio Sabatini i Maximiliano Richeze.

Zespół uzupełnią przydatni na płaskich odcinkach Iljo Keisse i Tim Declerq.

Skład Quick – Step Floors na Mediolan – Sanremo: Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert, Elia Viviani, Fabio Sabatini, Maximiliano Richeze, Iljo Keisse, Tim Declerq.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments