Fot. Cofidis

Drużyna Cofidis poinformowała, że Nacer Bouhanni, który podczas wyścigu Paryż-Nicea zmagał się z zapaleniem oskrzeli, nie wystartuje w monumencie Mediolan-San Remo.

Zimno, opady deszczu i wiatr panujące podczas 76. edycji wyścigu Paryż-Nicea dały się we znaki nie tylko Nacerowi Bouhanniemu, który nabawił się zapalenia oskrzeli. Poza Francuzem wycofanym przed szóstym etapem, ponad siedemdziesięciu kolarzy nie dojechało do  mety.

Ekipa Cofidis poinformowała najpierw na Twitterze, że rekonwalescencja Bouhanniego nie przebiegła w pełni efektywnie, a później informacja ta potwierdziła się, gdy 27-latka nie było w oficjalnym składzie na Mediolan-San Remo.

Z decyzją tą nie zgadza się sam zainteresowany, który powiedział francuskim mediom, że lekarz dał mu zielone światło do startu w pierwszym z pięciu kolarskich wyścigów monumentalnych w tym sezonie.

Oczywiście, że jestem zawiedziony, ponieważ przygotowywałem się do tego wyścigu miesiącami. Kierownictwo drużyny poinformowało mnie o tym w poniedziałek, a ja mimo to poszedłem na trening. Nie ja jestem tym, który zrezygnował z Mediolan-San Remo – to jest decyzja menedżerów, a mnie, chociaż jest to trudne, pozostaje ją tylko zaakceptować.

Lekarz pozwolił mi jeździć w sobotę, więc wyszedłem w niedzielę na półtorej godziny, a w poniedziałek jeździłem dwa razy tyle. Czułem się dobrze

– powiedział Bouhanni portalowi cyclismactu.net.

Drużyna Cofidis dokonała w swoim składzie roszad personalnych, także na poziomie kierownictwa. W ubiegłym roku menedżera Yvesa Sanquera zastąpił były kolarz Cedric Vasseur, który zredukował między innymi liczbę rozprowadzających Bouhanniego. Dotychczas poczynione zmiany nie przyniosły wymiernych korzyści w postaci zwycięstwa. Najlepszym rezultatem w 2018 roku jest drugie miejsce “Boksera” na trzecim etapie Dubai Tour.

Pełny skład drużyny Cofidis na Mediolan-San Remo 2018: Christophe Laporte (lider), Bert Van Lerberghe, Cyril Lemoine, Anthony Turgis, Loïc Chetout, Guillaume Bonnafond oraz Daniel Teklehaimanot.