Tak jak już kilka dni temu wspominaliśmy, sezon w kraju zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie już, zabawę otworzy Ślężański Mnich, który został dzisiaj zaprezentowany.

31. edycja wyścigu w Sobótce ponownie otworzy sezon w polskim peletonie. Jak co roku udział najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych gwarantuje wielkie emocje sportowe. Na starcie oprócz grup amatorskich i młodzieżowych zobaczymy polskie grupy zawodowe oraz grupy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy. Korzystając z gościnności właściciela hotelu Sobotel jak zwykle miasteczko wyścigu, scena, bufety i pasaż handlowy rozmieszczony zostanie na parkingu przy hotelu. Sobótka to również doroczne spotkania sympatyków sportu kolarskiego na czele z największymi jego gwiazdami. W tym roku na wyścigu nie zabraknie Ryszarda Szurkowskiego, Jana Jankiewicza, Jana Brzeźnego, Henryka Charuckiego, Jana Faltyna prezesa PZKol oraz naszych olimpijczyków wychowanków klubu z Sobótki Zdzisława Wrony, Mariana Turowskiego, Sławomira Chrzanowskiego i Pauliny Brzeźnej – Bentkowskiej. Gościem specjalnym będzie za to Lech Piasecki.

Naturalnie, jak co roku, zorganizowany zostanie też wyścig amatorów otwierający cykl Via Dolny Śląsk. Rozpoczniemy „Ślężańskim Mnichem” 8 kwietnia a zakończymy 14 października na „Rundzie Spadających Liści” . Osiem serii wyścigów na których będzie można gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej: indywidualnej i drużynowej. Wyścigi zorganizują Ślęża Sobótka Bike Academy, Dolnośląski Związek Kolarski i Grabek Promotion. Sportowym Patronem imprezy jest Bartosz Huzarski. Szczegóły na www.viadolnyslask.pl.

Jak co roku, nie zabraknie też atrakcji dla kibiców, takich jak bufet czy wystawa sprzętu rowerowego.

Trasa amatorów – tutaj

Zapisy na wyścig – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments