fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Organizatorzy wyścigu Vuelta a La Rioja (kat. 1.1) poinformowali, że zaplanowana na 1 kwietnia tegoroczna edycja się nie odbędzie. Przyczyną są problemy finansowe.

Odbywający się we wspólnocie autonomicznej La Rioja od 1957 roku wyścig także w przeszłości borykał się z finansowymi trudnościami. W 2009 roku został przekształcony w imprezę jednodniową (wcześniej liczył trzy etapy). Teraz przekazano, że w 2018 w ogóle się nie odbędzie.

Jednocześnie organizatorzy w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej hiszpańskiej federacji zapewnili, że zrobią wszystko, by impreza powróciła do kalendarza w 2019 roku. “Wobec nowych wymagań pojawiających się w kolarstwie, chcemy dać sobie roczny margines na analizę i przekształcenie wyścigu w taki sposób, by stał się bardziej atrakcyjny dla sponsorów” – czytamy.

W przeszłości Vuelta a La Rioja wygrywali między innymi Luis Ocana, Laurent Jalabert czy Miguel Indurain. W ostatnich latach rywalizację zdominowali zawodnicy z Australii, którzy triumfowali w latach 2014-2017. Dwukrotnie tej sztuki dokonał Michael Matthews, zaś po jednym zwycięstwie dołożyli Caleb Ewan i Rory Sutherland.