Warszawski Klub Kolarski

Warszawski Klub Kolarski słynie z topowych zawodników MTB w kategoriach młodzieżowych w kraju. Medale mistrzostw Polski, czołowe lokaty pucharu Polski to już norma. Teraz nadszedł czas na podobne wyniki na szosie.

Projekt rozpoczął się w 2017 roku, kiedy grupa młodzików zaczęła systematycznie trenować i startować na lokalnych i ogólnopolskich zawodach szosowych. W zbliżającym się dużymi krokami sezonie ci zawodnicy będą już juniorami młodszymi.

Dyrektorem sportowym szosowej ekipy WKK został kończący karierę zawodniczą, znany z dobrych wyników na szosie: Adrian Kucharek. Zawodników do startów przygotowuje Dariusz Kołakowski i jego Centrum Diagnostyki Sportowej ProgresLab. Dzięki tej współpracy postępy zawodników są na bieżąco monitorowane.

Ich zapleczem jest coraz liczniejsza w klubie grupa młodzików.

Plany startowe mamy bardzo ambitne. Młodzież poza pucharami Polski będzie startować w pucharach Słowacji oraz pokaże się również na co najmniej dwóch etapówkach.  Szykujemy się na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Górskie Mistrzostwa Polski na szosie oraz Drużynowe i Parami Mistrzostwa Polski.

Już w najbliższy czwartek grupa wylatuje do słonecznej Hiszpanii aby tam spędzić ostatni etap przygotowań do sezonu. Trzymajcie kciuki za młodych szosowców z Warszawy!

Skład szosowej drużyny WKK na sezon 2018:

Olaf Kobus

Tadeusz Kaźmierczak

Mateusz Gajdulewicz

Jakub Czabok

Piotr Sitarski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments