fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Mistrz Belgii Oliver Naesen, dzięki dwóm lokatom w pierwszej dziesiątce w ubiegłorocznych wyścigach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne, jest optymistycznie nastawiony przed tegorocznymi edycjami, które odbędą się już w najbliższy weekend. 

W ubiegłorocznych wyścigach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne Oliver Naesen był odpowiednio siódmy i ósmy.

Na czwartym etapie Ruta del Sol miałem kraksę, uderzyłem się w nos, ale na szczęście nie wpłynęło to na oddychanie. Przedtem byłem trochę chory. To nigdy nie jest idealna sytuacja, ale poradziłem sobie z tym. Wraz z tymi dwoma wyścigami w Belgii tak naprawdę zaczyna się dla mnie sezon: klasyki! Trasa Omloop Het Nieuwsblad uległa zmianie. Będzie Mur de Grammont, co bardzo mi odpowiada. Mamy również świetną drużynę. W 2017 roku dwukrotnie zajmowałem w tych wyścigach miejsca w pierwszej dziesiątce, więc myślę, że możemy podchodzić do nich ze sporymi ambicjami

– powiedział Oliver Naesen oficjalnej stronie internetowej drużyny AG2R La Mondiale.

W tegorocznej edycji wyścigu Omloop Het Nieuwsblad nieco inaczej będzie wyglądało ostatnie 27 kilometrów wyścigu. Oprócz wspomnianego przez Naesena Mur de Grammont, kolarze zmierzą się z Tenbosse i Bosbergiem.

Pełny skład drużyny AG2R na Omloop Het Nieuwsblad 2018: Stijn Vandenbergh, Alex Gougeard, Oliver Naesen, Silvan Dillier, Julien Duval, Gediminas Bagdonas oraz Nico Denz.

Pełny skład drużyny AG2R na Kuurne-Bruksela-Kuurne 2018: Stijn Vandenbergh, Quentin Jauregui, Silvan Dillier, Oliver Naesen, Julien Duval, Gediminas Bagdonas, Nico Denz.