Cycling Australia

Dla mistrza Australii Alexa Edmondsona, pierwsza część sezonu jest najważniejszą w całym roku. 24-letni kolarz ma w tym roku zamiar zaliczyć najlepszą brukową kampanię w karierze.

Mistrzostwo kraju, zdobyte przez Edmondsona nieco ponad miesiąc temu, było sporą niespodzianką. Sam zawodnik także był nim nieco zaskoczony, lecz jednocześnie bardzo się cieszy, że udało mu się tego dokonać.

Nie sądziłem, że jestem w stanie odnieść swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo. Co prawda nie był to wyścig World Tour lub inny z bardzo trudnych, lecz dla mnie to zdecydowanie wyjątkowy moment

– powiedział Australijczyk.

Dla 24-latka, najbliższe tygodnie będą wielkim sprawdzianem. Kolarz Mitchelton – Scott chce bowiem w końcu nawiązać do sezonu 2015, kiedy to udało mu się wygrać młodzieżowe Ronde van Vlaanderen.

Pokazałem już, że mam duży potencjał jeśli chodzi o wyścigi w Belgii. Dodatkowo mam obok siebie świetnych zawodników, takich jak Matt Hayman i Matteo Trentin, od których mogę się wiele nauczyć. W tym sezonie pojadę na brukach jako ich wsparcie, lecz wydaje mi się, że w ten sposób wyciągnę najwięcej cennego doświadczenia

– dodał Edmondson.

Obecny mistrz kraju już przed rokiem pokazał się z dobrej strony podczas Ronde van Vlaanderen. Wówczas udało mu się zakończyć rywalizację na 25 miejscu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments