Fot. Bahrain-Merida

Hiszpan Ion Izagirre i Włoch Domenico Pozzovivo będą liderami drużyny Bahrain-Merida w ostatnim z wyścigów rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Abu Dhabi Tour. Drużyna z Bahrajnu chce być konkurencyjna podczas wszystkich etapów. 

Po raz pierwszy w historii wyścigu Abu Dhabi Tour zostanie rozegranych pięć etapów. Pierwsze trzy są przeznaczone dla sprinterów, przedostatni to jazda indywidualna na czas, a finałowy odcinek zakończy się podjeździe pod Jebel Hafeet. Większość drużyn, w tym Bahrain-Merida, wysyła do walki kolarzy, którzy na co dzień rywalizują w wielkich tourach i wyścigach tygodniowych.

Naszymi liderami na klasyfikację generalną będą Ion Izagirre i Domenico Pozzovivo, który wrócił z piętnastodniowego obozu wysokościowego, więc zobaczymy, w jakiej będzie dyspozycji. [Niccolo] Bonifazio będzie walczył w sprintach, a [Ramunas] Navardauskas na etapie jazdy indywidualnej na czas. Na ostatnim etapie z podjazdem od wszystkich naszych zawodników oczekujemy ofensywnej jazdy, a od pomocników pracy na rzecz liderów

– jasno wyraził się Rik Verbrugghe, dyrektor drużyny Bahrain-Merida.

Na oficjalnej stronie internetowej drużyny Vincenzo Nibaliego można przeczytać, że jej kolarze zmierzą się w Abu Zabi z wieloma rywalami wysokiej klasy. Wymieniono Fabio Aru, Alejandro Valverde, który wygrał ostatnio wyścig Tour of Valencia, obrońcę tytułu Rui Costę, Wilco Keldermana, Ilnura Zakarina, Miguela Angela Lopeza oraz Rafała Majkę.