Tour of Oman

Greg van Avermaet (BMC Racing Team) wygrał trzeci etap Tour of Oman i został nowym liderem wyścigu.

Trzeci dzień wyścigu w Omanie przyniósł etap z German University of Technology do Wadi Dayqah Dam. Cały dystans wynosił niespełna 180 kilometrów, a po drodze kolarze musieli się zmierzyć z trzema podjazdami, a jeden usytuowany był niedaleko mety. Także finiszowe metry nie były zbyt łatwe dla sprinterów.

Od samego startu zaatakowali: Loic Chetout (Cofidis), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert), Wouter Wippert (Roompot-Nederlandse Loterij) i Nicholas Schultz (Caja Rural-Seguros RGA). Ich przewagę cały czas kontrolował peleton. Na drugim podjeździe (Quriyat) z ucieczki odpadł Wippert.

40 kilometrów przed metą trójka miała już tylko niespełna dwie minuty przewagi. Po drugiej lotnej premii prowadzący w klasyfikacji na najbardziej walecznego kolarza Chetout powrócił do peletonu. Pozostała dwójka została wchłonięta na 20 kilometrów przed metą.

Na podjeździe pod Wadi Dayqah mocne tempo podyktowała Astana, co spowodowało podzielenie grupy. Finisz z tak zredukowanej grupy najlepiej rozegrała drużyna BMC Racing Team, a konkretnie Greg van Avermaet! Belg wyprzedził kolejnego kolarza o kilka metrów i został nowym liderem wyścigu.

Drugi był Rui Costa (UAE Team Emirates), a trzeci Alexey Lutsenko (Astana).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 4:36:04
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:03
3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:03
4 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:03
5 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:07
6 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:07
7 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:00:09
8 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:09
9 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:09
10 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:09
11 Daniel Garcia Navarro (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:09
12 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:14
13 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:17
14 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:17
15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:17
16 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:00:17
17 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:17
18 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:17
19 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:20
20 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:24
21 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:24
22 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:24
23 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:24
24 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:24
25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:24
26 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:24
27 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:24
28 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:24
29 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Fortuneo – Samsic 0:00:24
30 Pierre-Luc Périchon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:30
31 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:30
32 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:30
33 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:00:30
34 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:30
35 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:00:30
36 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:30
37 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:36
38 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:37
39 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:00:39
40 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:44
41 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:44
42 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:00:46
43 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:49
44 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:50
45 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:00:53
46 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:57
47 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:09
48 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:01:09
49 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team 0:01:12
50 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:01:12
51 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:16
52 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:17
53 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:01:17
54 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:25
55 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:25
56 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:01:25
57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:01:25
58 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:01:25
59 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:01:27
60 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:01:27
61 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:01:29
62 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:29
63 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:01:29
64 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:01:29
65 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:29
66 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:01:29
67 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:35
68 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:50
69 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:02:05
70 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:07
71 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:18
72 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:24
73 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:02:30
74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:02:30
75 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:02:32
76 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:34
77 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:02:37
78 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:02:49
79 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:55
80 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:57
81 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:03:00
82 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:03:11
83 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:03:11
84 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:03:11
85 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:03:11
86 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:11
87 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:03:14
88 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo – Samsic 0:03:14
89 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:03:16
90 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:29
91 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport 0:03:37
92 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:48
93 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:02
94 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:04
95 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:17
96 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:05:44
97 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:05:44
98 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:06:55
99 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:57
100 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:07:12
101 Kévin Réza (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:07:12
102 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:07:14
103 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:07:14
104 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:07:14
105 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:14
106 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:07:14
107 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:07:14
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:07:14
109 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:07:14
110 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:07:14
111 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:07:14
112 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:07:14
113 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:07:14
114 Eric Young (USA) Rally Cycling 0:07:14
115 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:14
116 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:07:14
117 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:07:14
118 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:07:14
119 Tyler Magner (USA) Rally Cycling 0:07:21
120 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:22
121 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling 0:07:31
122 Boris Vallée (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:12:38
123 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:12:38
124 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:09
125 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:39
DNF Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 12:56:44
2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:11
3 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:13
4 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:19
5 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:25
6 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:00:25
7 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:25
8 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:25
9 Daniel Garcia Navarro (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:25
10 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:33
11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:33
12 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:33
13 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:38
14 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:40
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:51
16 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:08
17 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:11
18 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:18
19 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:01:18
20 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:18
21 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:01:18
22 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:18
23 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:01:18
24 Pierre-Luc Périchon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:18
25 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:01:24
26 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:01:24
27 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:01:24
28 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:01:25
29 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:30
30 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:01:33
31 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:01:44
32 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:48
33 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Fortuneo – Samsic 0:01:48
34 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:48
35 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team 0:01:49
36 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:01:54
37 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:01:54
38 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:54
39 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:59
40 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:08
41 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:02:10
42 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:02:13
43 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:14
44 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:02:23
45 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:29
46 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:02:36
47 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:02:41
48 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:02:49
49 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport 0:03:13
50 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:03:24
51 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:03:24
52 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:28
53 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:03:29
54 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:03:31
55 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:47
56 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:04:01
57 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:04:13
58 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:04:14
59 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:04:18
60 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:04:35
61 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:04:37
62 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:04:37
63 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:39
64 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:04:49
65 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:49
66 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:12
67 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:05:18
68 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:05:21
69 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:26
70 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:05:29
71 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:05:43
72 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:05:55
73 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:06:07
74 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:06:30
75 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:06:41
76 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:54
77 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:06:57
78 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:07:13
79 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:07:13
80 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo – Samsic 0:07:16
81 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:07:48
82 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:21
83 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:08:27
84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:08:38
85 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:08:38
86 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:08:41
87 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:41
88 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:08:41
89 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:08:42
90 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:09:36
91 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:46
92 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:09:52
93 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:11:23
94 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:12:25
95 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:12:44
96 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:52
97 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:31
98 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:14:31
99 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:14:49
100 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:15:13
101 Kévin Réza (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:15:15
102 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:15:16
103 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:15:21
104 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:15:24
105 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:15:31
106 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport 0:16:03
107 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:30
108 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:43
109 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:09
110 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:17:53
111 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:19:07
112 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:19:38
113 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:19:40
114 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:19:40
115 Eric Young (USA) Rally Cycling 0:19:40
116 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:19:50
117 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:19:54
118 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:20:16
119 Tyler Magner (USA) Rally Cycling 0:20:24
120 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:21:27
121 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling 0:21:28
122 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:21:35
123 Boris Vallée (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:25:04
124 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:25:21
125 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:29:15