©Sigfrid Eggers / Quick Step Floors

Philippe Gilbert zadebiutuje sezon 2018 właśnie w ten weekend podczas Vuelta a Murcia i Clasica de Almeria.

Ekipa Quick – Step Floors świetnie rozpoczęła sezon. Mają na koncie już sześć zwycięstw, a liderami w klasyfikacjach generalnych Colombia Oro y Paz i Dubai Tour są odpowiednio Fernando Gaviria i Elia Viviani.

W sobotę ściganie rozpoczyna Philippe Gilbert, który w 2017 roku przeszedł do historii wygrywając w jednym sezonie Ronde van Vlaanderen i Amstel Gold Race. Doświadczony Belg nie spoczął oczywiście na laurach i jest zmotywowany przed kolejnym startami:

Mam bardzo dobre wspomnienia z Vuelta a Murcia, gdzie wygrywałem w 2016 roku. To była bardzo długa zima i cieszę się, że wreszcie będę mógł stanąć na starcie wyścigu. Trudno powiedzieć w jakiej jestem dyspozycji po takiej przerwie, ale chcę sprawdzić się w poważnej rywalizacji.

Także Bob Jungels, James Knox, Pieter Serry oraz Zdenek Stybar rozpoczną swój sezon podczas hiszpańskich wyścigów. Natomiast Enric Mas i Florian Sénéchal dołączają do kolegów po przejechaniu Santos Tour Down Under i Cadel Evans Road Race.

Vuelta a Murcia to pagórkowaty wyścig o długości 208 kilometrów, na którym powinni powalczyć kolarze właśnie pokroju Gilberta. Na trasie jest kilka podjazdów i w przeciwieństwie do Clasica de Almeria (185 kilometrów) sprinterzy nie mają tutaj raczej szans.

Skład Quick – Step Floors na Vuelta a Murcia i Clasica de Almeria:

Philippe Gilbert, Bob Jungels, James Knox, Enric Mas, Florian Sénéchal, Pieter Serry, Zdenek Stybar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments