fot. Groupama - FDJ

Przez zimę wiele spekulowało się o kalendarzu startowym Davida Gaudu. Ostatecznie Francuz zadebiutuje w Wielkim Tourze podczas Vuelta a Espana 2018.

Gaudu to zaledwie 21-letni góral, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Tour de l’Avenir oraz kilka solidnych występów w imprezach seniorskich. Już jesienią było jasne, iż diament z talii Marca Madiota w sezonie 2018 zadebiutuje w jednym z Wielkich Tourów. Wczoraj stało się jasne, iż będzie to Vuelta a Espana.

Decyzja dyrekcji zespołu Groupama – FDJ jest dla wielu nieco zaskakująca. Wydawało się bowiem, że Gaudu będzie jednym z głównych pomocników Thibaut Pinot podczas Giro d’Italia, co z pewnością pozwoliłoby mu zebrać wiele cennego doświadczenia. Ostatecznie zdecydowano jednak o wysłaniu kolejnego wielkiego francuskiego talentu na Vueltę, gdzie najprawdopodobniej będzie mógł skorzystać z przywileju „wolnej ręki”.

W ciągu ostatnich 24 godzin poznaliśmy też wstępny kalendarz 21-latka. Gaudu rozpocznie ściganie w Tour de la Provence, by później pojawić się na starcie Clasic Sud-Ardeche. W marcu i kwietniu czekają go pierwsze wielkie wyzwania – Volta a Catalunya, La Fleche Wallone oraz Tour de Romandie. Pierwszą połowę sezonu w wykonaniu Gaudu zamknie start w Critterium du Dauphine.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments