Michał Kapusta / naszosie.pl

Była mistrzyni świata i zwyciężczyni Tour de Pologne kobiet zderzyły się na pucharze świata w kolarstwie przełajowym w Hoogerheide.

Ferrand-Prevot przez niższy ranking startowała z tyłu peletonu i przebijała się przez stawkę. Na drugim okrążeniu dogoniła już walczące o trzecie miejsce Jolandę Neff i Evie Richards. Trójka starała się złapać Sanne Cant i Evę Lechner, ale na śliskim zjeździe doszło do niebezpiecznej kraksy.

Szwajcarka zdołała pozbierać się z trasy, ale zmuszona była do wycofania się z rywalizacji. Francuzka z kolei została zabrana na noszach do karetki i szpitala, ale na szczęście badania nie wykazały poważniejszych kontuzji.

Bardzo się cieszę, że uniknęłam kontuzji i następne dni wykorzystam na rehabilitację przed mistrzostwami świata

– powiedziała Ferrand Prevot.

Pauline Ferrand-Prevot (Canyon-SRAM) w 2014 i 2015 roku zszokowała świat kolarstwa wygrywając trzy tytuły mistrzyni świata z rzędu – na szosie, w przełajach i kolarstwie górskim. Francuzka po wielkich osiągnięciach miała jednak dołek formy przez przemęczenie i zwątpienie w swoją karierę. Kolarka powróciła jednak do ścigania i w tym roku startuje (z powodzeniem) również w przełajach.

Jolanda Neff (Kross Racing Team) z kolei ma za sobą najlepszy sezon w karierze ukoronowany tytułem mistrzyni świata. Szwajcarka w 2016 roku nie miała sobie równych w Tour de Pologne kobiet, kiedy wygrała jeden etap i klasyfikację generalną.

Jak poinformował Kross Racing Team – Jolanda Neff przejdzie dziś operację złamanego obojczyka.

Jolanda Neff broke her collarbone. Kross Racing Team rider to undergo surgery today after breaking her left…

Publié par Kross Racing Team sur lundi 29 Janvier 2018