Mitchelton - Scott

Daryl Impey i Esteban Chaves znaleźli się w składzie Mitchelton – Scott na kolejny wyścigu z cyklu World Tour.

Liderem drużyny ma być Daryl Impey, który kilka dni temu triumfował w klasyfikacji generalnej Santos Tour Down Under. Sezon tym wyścigiem otworzy natomiast zwycięzca Il Lombardia z 2016 roku – Esteban Chaves.

Cadel Evans Great Ocean Road Race zostanie rozegrany w niedzielę na trasie wokół Geelong. Natomiast w czwartek na terenie tour Albert Park zostanie rozegrane kryterium Towards Zero Race Melbourne. W tym drugim wyścigu wystartuje między innymi Caleb Ewan.

Dobrze nastawiony przed wyścigiem zdaje się być Daryl Impey:

Po takim wspaniałym Santos Tour Down Under jestem bardziej pewny siebie. Dla nas wyścig Cadela Evansa jest jednym z najważniejszych w tym sezonie i nie możemy się już go doczekać.

Dla Estebana Chavesa wyścig w Australii będzie otwierał tegoroczny sezon:

Początek sezonu to zawsze wyjątkowe uczucie. Już w zeszłym roku miałem okazję wystąpić w Cadel Evans Great Ocean Road Race. To wspaniały wyścig, ciekawa trasa i mnóstwo kibiców przy trasie.

Organizatorzy jeszcze bardziej utrudnili rundę i zobaczymy jak to wpłynie na ściganie. Wszystko zależy od tego, jak pojedziemy pierwsze 150 kilometrów. Ja chcę się sprawdzić po długim okresie przygotowawczym.

Dyrektor sportowy, Matt Wilson nie ma wątpliwości, po co jego ekipa jedzie w tym wyścigu:

Nasze ambicje są jasne i chcemy wygrać ten wyścig. Do tej pory nie udało nam się tutaj triumfować i jest to dla nas duży priorytet na ten sezon. Zmiana trasy jest dość znacząca i powinna dodać tylko kolorytu tej rywalizacji.

Skład Mitchelton – Scott na Cadel Evans Great Ocean Road Race:

Jack Bauer (Nowa Zelandia)
Esteban Chaves (Kolumbia) – tylko w niedzielę
Alex Edmondson (Australia) – tylko w czwartek
Caleb Ewan (Australia) – tylko w czwartek
Lucas Hamilton (Australia) – tylko w czwartek
Mathew Hayman (Australia)
Michael Hepburn (Australia)
Damien Howson (Australia) – tylko w niedzielę
Daryl Impey (RPA)
Cameron Meyer (Australia) – tylko w niedzielę