Team Sky

Były mistrz świata orlików źle rozpoczął zawodową karierę w barwach Team Sky.

Halvorsen ostatnie trzy sezony spędził w Team Joker, ale od tego roku rozpoczął zawodową przygodę z kolarstwem i przeniósł się do Team Sky. Norweg znalazł się w składzie brytyjskiego zespołu na Tour Down Under, gdzie miał zadebiutować m.in. u boku Łukasza Wiśniowskiego.

Przed rozpoczęciem wyścigu WorldTour odbywał się dzisiaj People’s Choice Classic, w którym zwyciężył Peter Sagan (BORA-hansgrohe). Niestety na ostatnich metrach doszło do kraksy, w której uczestniczył Halvorsen. Norweg zakończył rywalizację z dość poważną kontuzją – złamał prawą rękę. To wyklucza jego start w Tour Down Under i mocno opóźni jego “prawdziwy” start sezonu – dokładna przerwa nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać około miesiąca bez możliwości występowania w wyścigach.

Młody Norweg jest jednym z najlepiej zapowiadających się specjalistów od klasyków i sprintów. W zeszłym roku wygrywał m.in. Handzame Classic i etap Tour de l’Avenir, a na koniec sezonu 2016 triumfował w GP d’Isbergues i został mistrzem świata orlików.