© ASO/Alex BROADWAY

Pierwszym startem Francuza będzie styczniowe GP La Marseillaise.

Trzeci zawodnik Tour de France 2017 rozpocznie sezon wcześniej niż zamierzał. 28 stycznia stanie na starcie francuskiego GP La Marseillaise. To powrót do tradycyjnego kalendarza startów, który Francuz preferował od 2012 do 2016 roku.

Drugim wyścigiem Bardeta będzie Ruta del Sol (14-18 luty), a następnie zobaczymy go w Ardèche Classic. Marzec otworzy występem w Strade Bianche, który ma potraktować jako przetarcie przed brukowanymi odcinkami w Tour de France.

Kolejnym startem będzie Tirreno – Adriatico i tym samym nie zobaczymy Francuza w Paryż – Nicea. W 2017 roku francuską etapówkę zakończył dyskwalifikacją już na pierwszym etapie. Oczywiście głównym celem będzie dla niego dobry występ podczas Tour de France.

Moje zimowe przygotowania poszły bardzo dobrze i chcę numer startowy przypiąć już na otwarcie sezonu we Francji. Lubię GP La Marseillaise, trasa będzie bardziej selektywna i wiem czego mogę się spodziewać. Tak naprawdę nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu w nowej koszulce Ag2r La Mondiale

– powiedział o zmianie planów startowych Bardet.