Fot. Velon

Firma Velon, dzięki której sympatycy kolarstwa mogą zajrzeć w głąb peletonu, dostarczy dane na żywo podczas inaugurującego sezon World Tour australijskiego wyścigu Tour Down Under. 

Dostarczanie danych (prędkości, mocy, kadencji i tętna) poszczególnych kolarzy, zbieranych za pomocą specjalnych transponderów zamontowanych na kierownicy i pod siodełkiem, będzie wyglądało tak jak w ubiegłych latach. Widzowie będą widzieli ja na ekranie telewizorów, komputerów i w aplikacji mobilnej. Transmisja, oprócz sześciu etapów wyścigu, będzie dostępna również podczas kryterium ulicznego People`s Choice Classic, które zostanie rozegrane 14 stycznia.

Australijscy kibice z pewnością będą zainteresowani tym, jak w domowym dla siebie wyścigu ściga się m.in. jeden z najszybszych kolarzy w peletonie Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), który chwali inicjatywę zaglądania w głąb peletonu.

Coraz więcej wyścigów w Europie używa tej platformy, co daje fanom unikatową możliwość wglądu w wysiłek profesjonalnych kolarzy podczas wyścigów.

Myślę, że kibicom wiele radości daje również porównywanie poszczególnych zawodników, a tym, którzy sami jeżdżą na rowerze umożliwia z kolei zestawianie danych zawodowców z własnymi osiągnięciami

– powiedział Caleb Ewan.

Firma Velon poinformowała również, że drugi rok z rzędu będzie dostarczała dane na żywo podczas Giro d`Italia.