fot. Mitchelton - Scott

O swoistej tradycji posiadania “drużyny rezerw” w trzeciej dywizji przez największe ekipy na świecie chyba mówić nie trzeba. Dziś zapowiedziano duże zmiany na zapleczu teamu Mitchelton – Scott.

Australijsko-chiński zespół (taki podział dotyczy “rezerw”) wystartuje w sezonie 2018 pod nazwą Mitchelton – BikeExchange. Co ciekawe, spowoduje to pewne zmiany w strojach. Pierwsze komplety, które będziemy mogli oglądać na trasach wyścigów World Tour zostaną urozmaicone… czerwonymi rękawami.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy przywitać firmy Mitchelton i BikeExchange jako naszych nowych darczyńców. To prawdziwa przyjemność pracować z dużymi australijskimi firmami, które w ten sposób zadbają o swoje międzynarodowe interesy.

Po świetnym debiutanckim sezonie, w którym udało nam się odnieść 10 zwycięstw i 42 razy stanąć na podium, cieszymy się, że możemy wprowadzić wszystko na wyższy poziom. Jesteśmy dumni, iż udało nam się podpisać kontrakty z największymi talentami w kraju, a także zawodnikami zagranicznymi, którzy dodadzą sporo kolorytu

– powiedział Gerry Ryan, właściciel GreenEDGE Cycling.

Do tej pory kontrakty z zespołem podpisało czterech zawodników – Sam Jenner, Harry Sweeney, Brytyjczyk Jacob Hennessy i Kolumbijczyk Brayan Chaves. Pozostałe nazwiska mamy poznać w najbliższych tygodniach.