fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Dariusz Banaszek pozostał Prezesem Polskiego Związku Kolarskiego, więc Minister Witold Bańka zapowiedział, że to oznacza koniec współpracy.

Przed Walnym Zgromadzeniem delegatów PZKol Minister Bańka zapowiadał, że jedynym scenariuszem, jaki przyjmie Ministerstwo Sportu i Turystyki jest “całkowity reset”, a więc zmiana wszystkich członków Zarządu. Ostatecznie jednak do tego nie doszło – delegaci zagłosowali przeciwko odwołaniu Dariusza Banaszka i Prezes pozostał na swoim stanowisku.

Chwilę po głosowaniu Minister Witold Bańka zabrał głos na swoim profilu twitterowym – brak zmian na szczycie PZKol oznacza brak finansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki od 2018 roku.

Decyzja Ministra Bańki przełoży się na duże problemy finansowe Polskiego Związku Kolarskiego. Nawet jeśli nowemu Zarządowi uda się pozyskać sponsorów, to środki z MSiT w wysokości około 17.5 miliona złotych (tyle wyniosło dofinansowanie w 2017 roku) są niezwykle ważne. Dodatkowo najprawdopodobniej Zarząd stracił wsparcie PKN Orlen.