Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Były mistrz świata i obecny mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas Michał Kwiatkowski (Team Sky), który odegrał kluczową rolę w czwartym w karierze zwycięstwie Chrisa Froome`a w Tour de France, otrzymał nagrodę za sportowy gest roku wobec Rafała Majki (BORA-hansgrohe) przyznaną przez Polskie Radio. 

Michał Kwiatkowski doprowadził Rafała Majkę do mety dziewiątego etapu Tour de France 2017 po tym, jak reprezentant drużyny BORA-hansgrohe miał poważny upadek na zjeździe z Col de la Biche. Tym, którzy śledzą kolarstwo na co dzień nie trzeba wyjaśniać, że pomoc koledze, nawet jeśli jest on tej samej narodowości, reprezentującemu inną drużynę jest rzadko spotykana i świadczy o przykładaniu wyjątkowej wagi do stosowania zasad fair play.

Chciałbym bardzo podziękować, że zostało dostrzeżone to, w jaki sposób sportowiec może pomóc drugiemu sportowcowi, mimo reprezentowania różnych barw klubowych. O wielu sytuacjach z mojego życia opowiadam często innym ludziom, co inspiruje ich do przeróżnych działań. Ta historia upadku Rafała Majki w Tour de France niech będzie taką kolejną inspirującą historią, bo przecież z bezinteresownej pomocy niesionej innym zawsze możemy być bardzo dumni. W kolarstwie takich sytuacji jest bardzo wiele. Chociażby ja taką pomoc otrzymałem w wyścigu o mistrzostwo świata w Ponferradzie i wciąż otrzymuję w wielu innych wyścigach. Uwierzcie mi – karma wraca

– powiedział Michał Kwiatkowski w nagraniu wyemitowanym podczas gali.

„Kwiato” nie mógł osobiście odebrać nagrody, ponieważ przebywał na zimowym zgrupowaniu Team Sky na Majorce.

Uroczysta gala pierwszej edycji Nagród Sportowych Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego odbyła się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Mistrzem 2017 została Anita Włodarczyk, a nagrodę za „Całokształt działalności w sporcie” odebrała Irena Szewińska. Przyznano też wyróżnienia w innych kategoriach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments