leopardnatural.com

Okres przedświąteczny to zawsze czas przedstawiania składów drużyn na przyszły rok. W przypadku grupy Leopard Pro Cycling w ekipie znalazło się dwóch utalentowanych Polaków – Szymon Rekita i Filip Maciejuk.

Dla Rekity będzie to już drugi rok spędzony w barwach luksemburskiej grupy. Mijający sezon był dla 23-latka pierwszym rokiem w pełni spędzonym w kategorii elity i na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zanotował kilka wartościowych rezultatów – 4. miejsce w International Tour of Rhodes, 11. miejsce w Tour Alsace czy 13. miejsce w wyścigu Okolo Jiznich Cech. W mistrzostwach Polski z bardzo dobrej strony Rekita pokazał się zwłaszcza w jeździe indywidualnej na czas, gdzie zajął 6. miejsce i do brązowego medalu stracił minutę.

Niedawno informowaliśmy, że do ekipy Leopard Pro Cycling dołączy także Filip Maciejuk. Nasz junior ma za sobą doskonały sezon zwieńczony brązowym medalem na mistrzostwach świata w Bergen i w barwach ekipy z trzeciej dywizji będzie mógł powoli wchodzić w zawodowe ściganie.

Polacy to jednak nie jedyne wzmocnienia. W grupie znaleźli się także Mario Spengler (wcześniej BMC Development Team) oraz młody niemiecki sprinter Konrad Gessner (Rad Net Rose).

Pełen skład Leopard Pro Cycling na sezon 2018: Jan Brockhoff (GER), Konrad Gessner (GER), Alexander Krieger (GER), Pit Leyder (LUX), Filip Maciejuk (POL), Gaëtan Pons (LUX), Charlie Quarterman (GBR), Szymon Rekita (POL), Jens Reynders (BEL), Pit Schlechter (LUX), Mario Spengler (SWI) oraz Luc Wirtgen (LUX).