Fot. Marcel Kittel

Szef drużyny Quick-Step Floors Patrick Lefevere pozwolił swojemu byłemu kolarzowi Marcelowi Kittelowi, aby podczas oficjalnej prezentacji drużyny Katusha-Alpecin wystąpił oraz został sfotografowany w nowym stroju.

Lefevere, znany z odważnych i bezkompromisowych wypowiedzi, zagrał w ten sposób na nosie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która wymaga od kolarzy, aby do 31 grudnia powstrzymywali się od noszenia strojów nowych drużyn, a nawet jeżdżenia na ich rowerach.

Pozwoliłem mu wziąć udział w sesji zdjęciowej Katushy-Alpecin w ich koszulce, by udowodnić hipokryzję systemu UCI. My jako Quick-Step Floors musimy płacić mu do 31 grudnia

– napisał Patrick Lefevere na Instagramie, dołączając zdjęcie Kittela.

W nowych koszulkach pokazali się również Alex Dowsett (wcześniej Movistar) oraz Nathan Haas (wcześniej Dimension Data). Jednak zarówno oni, jak i Marcel Kittel ponownie ubiorą stare stroje w kolejnych dniach zgrupowania.

Podobna sytuacja miała miejsce podczas prezentacji drużyny BORA-hansgrohe. Wszyscy nowo pozyskani kolarze pokazali się w czasie tego wydarzenia w nowych strojach, a od piątku 8 grudnia, czyli od pierwszego dnia zgrupowania na Majorce, wrócili do starych koszulek.