Fot. Marek Bala / Naszosie.pl

British Cycling (BC) ogłosiła, że w sezonie w 2018 zorganizuje składającą się z czterech wyścigów serię dla juniorek w wieku od 16 do 18 lat. Jej celem jest między innymi propagowanie idei równości płci w sporcie.

W oświadczeniu prasowym wydanym przez British Cycling można przeczytać, że „wiadomość ta potwierdza pragnienie British Cycling zniwelowania nierównagi płci w sporcie”. Ponadto brytyjska organizacja kolarska zadeklarowała, że „do 2020 roku, poprzez stwarzanie kolarskich możliwości kobietom reprezentującym różne poziomy rywalizacji, chce zachęcić do jazdy na rowerze kolejny milion pań”.

To fantastyczna wiadomość, która pokazuje, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód w sprawie kobiecego kolarstwa szosowego w Wielkiej Brytanii. Oznacza to również, że młode kolarki będą miały możliwość podążać odpowiednimi ścieżkami do kategorii seniorskich. To może tylko pomóc w ich edukacji i sprawić, że staną się wartościowymi zawodniczkami

– powiedziała Jonny Clay, dyrektor ds. kolarstwa w British Cycling.

Pełna nazwa imprezy brzmi The British Cycling Junior Women`s Road Series. Daty i miejsca, w których będzie rozgrywana zostaną ogłoszone nieco później. Warto odnotować, że tego typu wyścigi odbędą się na Wyspach po raz pierwszy w historii.